Jak odstranit vrásky pod očima?

Vrásky pod očima, otoky, dehydratace a ztráta pevnosti jsou problémy, s nimiž je a je třeba se vypořádat s odpovídající péčí. Jemná pokožka kolem očí (v periorbitální oblasti obličeje) je náchylnější k časnému stárnutí a suchu. Čím dříve se začnete řádně starat o pokožku v oblasti očí, tím déle si udržíte svůj mladistvý a svěží vzhled.

Kdy se pod očima objevují vrásky?

Kůže v periorbitální zóně je téměř 6krát tenčí než například na tvářích nebo na čele. Důvod spočívá ve fyziologických vlastnostech epidermis: v této oblasti je bez mazových a potních žláz. Kolagen a elastin (odpovědné za pružnost epitelu) chybí, což způsobuje suchá víčka u jakéhokoli typu pokožky. Podkožní tuk má volnou strukturu.

Díky tomu se mohou mimické vrásky (vrány, malé, vodorovné, svislé, příčné) vytvářet i v mladém věku. Odborníci proto doporučují používat zvlhčovače pro kontury očí od 20 let, což zpozdí viditelné změny v pokožce.

Vrásky pod očima jsou rozděleny podle hloubky záhybů pokožky:

 • Mimické vráskyvznikají z obličejových svalů, které se dostávají do pohybu, které napínají pokožku a zanechávají na ní záhyby. S věkem si obličejové svaly a kůže pamatují polohu záhybů, takže se objevují první statické vrásky.
 • Hluboké vráskynejčastěji kvůli projevům změn souvisejících s věkem, během nichž klesá produkce přírodního kolagenu. Snižuje se také obsah kyseliny hyaluronové, v důsledku čehož pokožka ztrácí svoji pružnost a již není schopna se sama vyhladit ani při intenzivní hydrataci pokožky

"Proces stárnutí závisí na vlastnostech struktury obličeje a mimiky. Vrásky pod očima se zpravidla začínají objevovat po 30 letech. Jedním z hlavních důvodů je snížení svalového tonusu, jdou dolů a táhnou se kůže s nimi a objevují se vrásky a vrásky. svaly mohou být genetické, související s věkem a také závisí na mimice. "

péče o pleť pod očima

První malé mimické vrásky

První znatelné vrásky v koutcích očí se objevují ve věku 25 let. Osoba mrkne až 20krát za minutu, zatímco používá svaly v oblasti očí. V případě mělkých mimických paprsků není nutná důkladná korekční péče, stačí do kosmetické rutiny zahrnout intenzivně zvlhčující oční krém s drenážním a změkčujícím účinkem. Pravidelná péče je nejlepší prevencí stárnutí pokožky.

Hluboké vrásky související s věkem

S věkem se vnitřní dermální vrstva ztenčuje, ve které jsou syntetizovány proteiny kolagenu a elastinu. Rámeček kůže, který se skládá z elastinových a kolagenových vláken, pokožka očních víček se ztenčuje a postupně ztrácí svou pevnost a pružnost. Hydrolipidový plášť již suché pokožky je poškozen, pokožka se stává ještě dehydratovanější a náchylnější k negativním faktorům prostředí. Rámec kůže oslabuje, tkáně v oblasti očí postupně ztrácejí jasnost, začíná ptóza, tmavé kruhy a vaky pod očima.

Pro péči o pokožku očních víček proti stárnutí zvolte korekční složení na bázi kyseliny hyaluronové a hydroxidů, retinolu a vitamínů A, B, C, E a dalších antioxidantů a také peptidové komplexy pro urychlenou obnovu buněk.

Proč se kolem očí objevují vrásky: hlavní důvody

nanesení krému proti vráskám pod oči

Věk není hlavním faktorem vzniku vrásek, existuje řada dalších důvodů, které ovlivňují vzhled periorbitální zóny:

 • Aktivní výrazy obličeje:každou minutu člověk mrkne pomocí obličejových svalů, jejichž zatížení se zvyšuje, když vyjádříme své emoce: radost, strach, hněv atd.
 • Špatný zrak:lidé se zrakovým postižením nebo v procesu dlouhodobé práce u počítače často mžourají a mžourají, což také způsobuje svalové napětí a vyvolává výskyt vrásek.
 • Nedostatek spánkuudržuje oči v hypertonicitě, zkuste jim pravidelně zajistit odpočinek zavřením a uvolněním očních víček po dobu 2-5 minut.
 • Otok:tkáně v oblasti očních víček mají tendenci hromadit tekutinu a otoky, které jemnou pokožku napínají.
 • UV záření:slunce je hlavním nepřítelem kůže. Oblast očních víček je náchylnější k fotostárnutí a předčasnému vráskání, takže je tak důležité používat výrobky s filtry SPF a nosit sluneční brýle během období aktivního slunce.
 • Špatné návyky,například kouření vyvolává hladovění epidermálních buněk kyslíkem a nadměrná konzumace alkoholu je dehydratuje.

„Nikotin a dehet štěpí kolagenová vlákna a pokožka ztrácí svoji pružnost. Také se vyvarujte náhlých změn tělesné hmotnosti. "

Jak odstranit vrásky pod očima: účinné metody

odstranění vrásek kolem očí čajovými sáčky

První viditelné změny související s věkem v oblasti pod očima se mohou objevit od 25 let - věku, kdy klesá syntéza přírodního kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové. Doporučení odborníků v oboru kosmetologie pomohou účinně se zbavit vrásek pod očima.

Domácí péče proti vráskám v oblasti očních víček

 • Používejte korekční oční přípravky dvakrát denně, ráno a večer.
 • Vezměte malou kapku (přibližně o velikosti pohankového zrna) produktu a rozdělte jej mezi polštářky prstů a jemnými pohyby jej naneste na pokožku. Vyvarujte se trhaných pohybů. Neaplikujte krém na pohyblivé víčko.
 • Roztírejte produkty proti stárnutí z vnějšího koutku do vnitřního koutku podél linie nejméně se táhnoucí epidermis a konečky prstů vyplňujte vrásky lehkým tlakem.
 • Naneste noční krém nejméně 40-60 minut před spaním, zejména noční přípravky s vysokou koncentrací zvlhčujících složek. Tyto složky dobře akumulují vlhkost a mohou vyvolat otoky.
 • Neaplikujte výrobky v blízkosti sliznic, protože to může způsobit alergickou reakci nebo podráždění.

Kosmetologie: základní ošetření v boji proti vráskám pod očima

krásné oči bez vrásek

Kosmetologové také nabízejí širokou škálu estetických ošetření.

6 způsobů, jak odstranit vrásky pod očima v kosmetologii:

 • Tejpování (kinesiotaping)- Stále populárnější způsob odstraňování vrásek pod očima nanášením lepících vícebarevných elastických pásek na pokožku - pásky, které napínají tkáně a odstraňují otoky.
 • Mezoterapie- metoda vstřikování individuálně vybraného koktejlu na bázi kyseliny hyaluronové, aminokyselin, živin pod kůži.
 • RF zvedání- vystavení dermálních vrstev kůže vysokofrekvenčními rádiovými vlnami a stimulace produkce vlastního elastinu a kolagenu.
 • Biorevitalizace- metoda vstřikování kyseliny hyaluronové + aktivní koktejl pod kůži (nebo dodávka pomocí proudu, ultrazvuku, laseru, magnetických vln atd. ), která vyplňuje vrásky a vytlačuje je zevnitř.
 • Lipofilling- vyplnění oblasti očních víček vlastními tukovými buňkami. Tato metoda je vhodná pro osoby s tenkou a průhlednou kůží pod očima.
 • Botoxse vstřikuje přímo do oblasti vytvořených vrásek a blokuje mimickou aktivitu po dobu 3 až 6 měsíců, metoda je běžná pro korekci vraních nohou v rozích očí.

Techniky klinického odstranění vrásek

metody, které odstraní vrásky kolem očí

Existují také klinické metody, jak se zbavit zjevných věkových známek v oblasti víček. Takové metody omlazení vyžadují následnou rehabilitaci a poskytují trvalý znatelný výsledek napínání pokožky očních víček.

Jak vyhladit vrásky pod očima na klinice:

 • Laserový resurfacing- vystavení určité hloubce pokožky paprsky světla stimuluje produkci přírodního kolagenu.
 • Hluboký laserový resurfacingdoslova odstraňuje horní vrstvu epidermis a podporuje její přirozenou obnovu.
 • Blepharoplastika dolních víček- radikální metoda zvedání víček - odstranění přebytečné převislé kůže víček a chirurgická korekce vaků pod očima.
 • Zlaté nitě (bionické nitě, mesothreads)- další metoda chirurgické korekce kontury obličeje, která spočívá v subkutánní injekci lékařských nití schopných utáhnout pokleslé tkáně a omladit obraz. Vyztužení nití nevede k dlouhodobému zotavení (otok ustupuje 3. den po zákroku).

Jak se zbavit vrásek pod očima při správné každodenní péči?

protivráskové oční náplasti

Pojďme analyzovat, jaké povinné kroky by měly zahrnovat kosmetickou rutinu pro péči o pleť v oblasti víček:

 • Očista.Vyberte prostředky pro odličování označené „pro oblast kolem očí". Sortiment aktivní kosmetiky zahrnuje následující typy čisticích produktů: micelární voda, dvoufázové tekutiny, pleťové vody a tonika, mléko nebo gely.
 • Hydratační a výživné.Vzhledem k tomu, že oblast očních víček je náchylná k dehydrataci, vyžaduje bohatou hydrataci a adekvátní výživu. Vyberte si produkty péče o pleť, které obsahují hydratační látky, jako je kyselina hyaluronová, glycerin, přírodní oleje a vysokou koncentraci vitamínů a minerálů a lipidů.
 • Sluneční ochrana.Vyvarujte se vystavení slunci bez ochrany SPF. Z řady lékárenské kosmetiky si můžete vybrat vhodný hypoalergenní opalovací krém, testovaný dermatology, který chrání dermis před předčasným stárnutím a dobře ji hydratuje.

Jak se vypořádat s vráskami pod očima pomocí masáže?

protivrásková masáž kolem očí

Dalším účinným způsobem, jak se zbavit vrásek pod očima, je liftingová masáž. Můžete si udělat takovou masáž vlastními rukama doma, před zákrokem si očistěte obličej a naneste výživný krém nebo olej podle typu pokožky.

Masáž se provádí polštářky prstů, lehkým poklepáním nebo klouzavými pohyby, nejprve ve směru hodinových ručiček podél dolního víčka (od vnějšího koutku očí k vnitřnímu) a podél oblouku obočí podél horního víčka (od vnitřního rohu) na vnější), 15-20krát.

Před očima můžete předběžně držet teplý ručník pro další relaxační účinek a lepší pronikání účinných látek kosmetiky. Samomasáž vás zbaví nejen předčasných známek stárnutí, ale také otoků očních víček, což také zabrání zhoršení vrásek a sníží jejich závažnost.

Vyhlazení vrásek pod očima cvičením

Další účinnou možností pro vyhlazení vrásek je oční gymnastika.

Jak snížit výskyt vrásek pomocí gymnastiky:

 1. Zaujměte uvolněnou pohodlnou polohu, zahřejte si dlaně a položte si je přes oči.
 2. Zavřete oči a pomalu se dívejte doleva a doprava, nahoru a dolů. Opakujte 5-7krát.
 3. Pomocí podložky ukazováčku nakreslete osmičku podél obrysů očí, soustředěnou na můstku nosu. Opakujte 5-7krát.
 4. Položte si polštářky ukazováčků na vnější rohy očí a poté je pomalu, bez tlaku, posouvejte dolním víčkem až k nosu. Opakujte 5-7krát.
 5. Pevně zavřete víčka, nemrčte. Napněte oční svaly na 5 sekund a poté se uvolněte. Opakujte 7-10krát.
čištění pleti pro omlazení

Life hacks pro mladistvost pokožky kolem očí a prevenci vrásek

Jak zabránit vzniku vrásek - TOP 10 odborných tipů:

 1. Dopřejte svým očím odpočinek od dlouhodobého čtení, práce u počítače, používání mobilního telefonu - 5minutovou relaxační gymnastiku nebo masáž víček.
 2. Nepoužívejte běžný krém na obličej k péči o pokožku kolem očí, tyto výrobky mohou způsobit alergickou reakci sliznic a otoky.
 3. Masky nanášejte jednou týdně k hlubokému zvlhčení a hloubkové výživě pokožky.
 4. Vyberte si svou denní péči podle věku a stavu pokožky. Kosmetika pro péči o periorbitální oblast musí být schválena očními lékaři.
 5. Méně je lepší: Naneste minimum krému a ustupte 5 mm od sliznice, abyste zabránili rannímu otoku tkání.
 6. Dodržujte svůj pitný režim, buďte častěji venku, konzumujte vyváženou stravu.
 7. Zkuste střídat své oblíbené produkty péče: každé 4 měsíce používejte produkt s novým složením, aby si pokožka nezvykla na účinné látky.
 8. Umyjte si obličej studenou vodou - zabráníte tak vysušení a zvýšené citlivosti pokožky, tonizuje tkáně a zlepší mikrocirkulaci.
 9. Sledujte své výrazy obličeje: snažte se ovládat své emoce: mračte se méně, pokrčte čelo a mžourejte.
 10. Adekvátní spánek: spíte nejméně 8 hodin denně, právě během spánku se kožní buňky začnou aktivně regenerovat a obnovovat, intenzivně vstřebávají aktivní látky z vaší noční péče.
oleje pro omlazení obličeje