Omlazení pokožky obličeje s lidovými prostředky doma

Krásná a mladistvá pleť

K zachování krásy a mladistvosti pokožky obličeje není vůbec nutné kupovat drahé krémy a masky. Omlazení lidovými prostředky nedává nejhorší výsledky a někdy jejich účinnost předčí i moderní kosmetiku populárních značek.

A než provedete omlazení obličeje pomocí lidových prostředků, musíte se seznámit s některými pravidly pro jejich použití, které vám v budoucnu pomohou vyhnout se kožním problémům.

Základní pravidla pro omlazení doma

Lidové recepty na omlazení jsou účinné pouze při správném použití. Slovo „správné" znamená splnění následujících pravidel:

 1. Všechny použité přísady musí být čerstvé. Jinak na vás čeká zánět a podráždění kůže.
 2. Okamžitě po přípravě musíte použít hotové domácí léky. Maximální doba použitelnosti je 3 hodiny.
 3. Před aplikací připraveného produktu musíte důkladně umýt obličej antibakteriálním mýdlem. Aktivní složky, které tvoří připravený produkt, téměř okamžitě pronikají hluboko do epidermis póry a „shromažďují podél cesty" vše, co je na povrchu pokožky. Pokud jsou na něm nečistoty, jejich mikročástice proniknou kůží. Výsledkem je zarudnutí, zánět, akné atd.
 4. Při přípravě masek nepoužívejte kovové kuchyňské náčiní. Při kontaktu s kovem a vystavení kyslíku se produkty začínají rychle oxidovat a zhoršovat, v důsledku čehož se snižuje trvanlivost připravené masky a snižuje se její účinnost.
Dívka podporující mladistvou pleť obličeje lidovými prostředky

Toto jsou jednoduchá pravidla, která vyžadují, abyste dodržovali lidové léky na omlazení pleti. Nyní, když víte, jak používat kosmetické techniky babičky, promluvme si o tom, jak je připravit.

Recepty proti stárnutí masky

Tradiční metody omlazení obličeje nevyžadují vysoké finanční náklady. Masky jsou vyráběny z různých ingrediencí, které se nacházejí v každém domě. Pojďme tedy začít.

První babiččin recept na vrásky, který bych rád řekl, pomáhá zvýšit tón, hydrataci a bělení pleti. A to je obvyklá zakysaná smetana. A čím tlustší je, tím lépe. Pokud máte doma krém, můžete ho použít také.

Tyto mléčné výrobky obsahují obrovské množství vitamínů, minerálů a mastných kyselin, které jsou pro pokožku nezbytné k zabránění stárnutí. Zakysanou smetanu nebo smetanu lze použít samostatně. Měly by být vyjmuty z chladničky a umístěny na stůl po dobu nejméně půl hodiny, aby se zahřály na pokojovou teplotu. Poté by měla být zakysaná smetana nanesena na pokožku asi 25-40 minut. Poté by měly být zbytky masky odstraněny vatovým tamponem namočeným v teplém mléce.

Další babiččin recept na omlazení obličeje, který si zaslouží respekt. Jedná se o aplikaci listů aloe s medem. Masité listy aloe obsahují ve svém složení látky, které přispívají k regeneraci pokožky a zvyšují syntézu kolagenu. A med zmírňuje záněty a má antiseptický účinek na pokožku. Ale než začnete připravovat masku z těchto ingrediencí, musíte si předem připravit listy aloe.

Musí být zabaleny do nepropustného hadříku a chlazeny po dobu 10-14 dnů. Pak je lze použít. Listy mohou mírně zčernat, není se čeho bát. Stačí odříznout části, které jsou ztmavené. Vytlačte šťávu z listů aloe a smíchejte ji s medem ve stejném poměru. Výslednou směs naneste na obličej po dobu 15 minut a po zbytcích masky opláchněte teplým heřmánkovým vývarem.

Vícesložkové masky pro omlazení obličeje

Existují také vícesložkové recepty babičky na ochranu proti vráskám, které jsou také velmi účinné. Například omlazující maska skládající se z:

 • šťáva z listů aloe - 1 lžička;
 • syrový vaječný žloutek (pokud je pokožka mastná, používají se bílkoviny);
 • olejové roztoky A a E - doslova ½ lžičky;
 • čerstvě vymačkaná citronová šťáva - 1 lžička;
 • med - 1 lžička;
 • lékárna glycerin - 1 lžička
Aloe listová šťáva pro omlazení pleti

Všechny tyto složky musí být navzájem důkladně promíchány a výsledná směs by měla být aplikována na pokožku obličeje asi 15-20 minut. Masku můžete umýt čistou teplou vodou.

Další stejně účinný recept babičky na vrásky vyžaduje použití následujících ingrediencí:

 • ovesné vločky;
 • krém;
 • olivový olej;
 • žloutek;
 • Pšeničná mouka.

Musíte udělat mouku z ovesných vloček. Pro tyto účely můžete použít mlýnek na kávu. Smíchejte ovesnou mouku se 2 lžícemi. krém. Výslednou hmotu necháme chvíli odstát, aby mírně nabobtnala. Poté můžete přidat vaječný žloutek a 1 polévkovou lžíci. olivový olej. Pokud se hmota ukázala být poměrně hustá, nemusíte do ní přidávat pšeničnou mouku. Pokud se ukázalo, že je tekutý, přidejte do něj mouku „od oka". Konzistence masky by měla být podobná zakysané smetaně.

Výsledná směs by měla být aplikována na pokožku obličeje a ponechána působit 30 minut, poté lze masku opláchnout teplým mlékem nebo čistou vodou.

Existují i jiné recepty na výrobu masek proti stárnutí. Všechny jsou svým způsobem dobré, ale účinné, pouze pokud jsou používány pravidelně a po dlouhou dobu. Pamatujte, že lidová léčba omlazení obličeje funguje postupně, ale přináší trvalé výsledky.