Laserové omlazení Fraxel

Před deseti lety představili američtí vědci lékařům a kosmetologům nový vývoj - Fraxelův laser pro čištění obličeje a omlazení pleti. Tato technologie se ukázala jako užitečná, zvykla si, ale pro ni nepřišli se zvláštním názvem - v cenách kosmetických salonů a v každodenním životě se nyní postup frakčního omlazení nazývá Fraxel.

Co je Fraxel laserové omlazení

Technologie Fraxel se používá pro laserový peeling (fototermolýzu) obličeje a těla. Omlazení pleti laserovým světlem je samo o sobě dlouho zavedenou hardwarovou technikou, která se používá všude. Fraxelovým objevem je, že samotné záření v zařízeních není dodáváno nepřetržitým proudem, jako například v CO2 laseru. Vědci přišli s myšlenkou rozdělit paprsek světla a přeměnit jej na svazek ultratenkých paprsků různých délek. Lékař, který s instalací pracuje, může upravit hloubku jejich průniku - může to být 0, 3 mm nebo 1, 9 mm - podle toho, s jakým problémem pacient přišel. Bodové laserové záření je prospěšné, protože pomáhá růst nových buněk. Během ošetření problémové oblasti ultrajemnými paprsky se vytvářejí takzvané zóny mikrotermální léčby (oblasti pokožky ve vzdálenosti ne větší než 1 mm), prakticky neexistují žádné mezery.Když v každé takové mikrofrakci začne metabolismus proudit intenzivněji, je přirozené, že se celá ošetřená oblast obnoví rychleji.

Nejnovější vývoj, Fraxel 4. generace, působí také na horní vrstvu pokožky - tato technologie se nazývá ablativní resurfacing (na rozdíl od neablativního, který se provádí u jiných typů laserů). V problémových oblastech - kde jsou vrásky, jizvy, akné, stařecké skvrny - buňky horní vrstvy stárnou nebo jsou poškozeny. Když jsou spáleny paprsky krátké délky, poškozená oblast je obnovena, ale s novými a zdravými buňkami. Proto se pokožka po ošetření laserem stává čistší a světlejší, pigmentové skvrny zmizí, jizvy a strie (strie) se vstřebávají.

Technologie Fraxel nepomůže úplně se zbavit vrásek, zejména těch hlubokých - bude možné vyhladit pouze jemnou síťku kolem očí nebo rtů.

Když je nutné omlazení Fraxelem

Laserový peeling využívající technologii Fraxel se doporučuje ženám a mužům ve věku 30-50 let, kteří již sami zaznamenali změny související s věkem:

 • kůže ztratila svůj tón, stala se ochablou;
 • póry se zvětšují, pleť se zhoršuje - pokožka je šedá, zemitá;
 • kůže je nerovná, jsou viditelné jizvy, stopy po akné;
 • objevily se věkové skvrny;
 • objevily se vrásky.

Je přípustné ošetřovat laserem téměř všechny oblasti: obličej, krk, dekolt, ruce, paže, nohy, záda.

jak frakční laser ovlivňuje vrstvy kůže

Kontraindikace pro použití

Laserový peeling je kontraindikován u těhotných a kojících žen a lidí s rakovinou. Postup bude muset být odložen u těch, kteří trpí exacerbací virových a infekčních onemocnění. U jakýchkoli kožních onemocnění (psoriáza, dermatitida, opar) a mechanického poškození v oblasti, která bude třeba ošetřit laserem, se také nedělá peeling - dokud se pacient úplně nezotaví.

Relativní kontraindikace - procedury čištění pleti prováděné později než 3 měsíce před Fraxelem. V takovém případě by měla být možnost laserového peelingu zkontrolována u kosmetičky. Musíte také varovat svého lékaře před alergiemi na léky proti bolesti.

Typy laserů Fraxel - tabulka

Typ laseru Erbium Erbium a thulium Erbium Frakční CO2 laser
Jaký postup lze provést Frakční fototermolýza
(remodelace kůže)
Fototermolýza bez ablace Povrchová frakční fototermolýza
(remodelace kůže)
Frakční ablativní resurfacing
Princip fungování S minimální plochou zóny mikrotermálního ošetření jsou ošetřeny všechny vrstvy pokožky. Hloubka průniku paprsků se nastavuje automaticky - skenovacím systémem zařízení. Kůže je ošetřena paprsky různých délek: thuliový laser působí na epidermis, ničí staré buňky, erbiový laser - na hluboké vrstvy dermis. Světelné vlny krátkých vln působí na retikulární vrstvu dermis, kde leží kolagenové lešení. Ozařování pomáhá obnovit tento rámec. Intenzivní světlo spaluje mikroplochy horní vrstvy kůže, na jejich místě se pak tvoří nové a zdravé buňky.
Vlnová délka (nm) 1550 1550 (pro erbium), 1927 (pro thulium) 1420 10 600
Hloubka průniku (mm) Až 1. 4 Až 1, 92 Až 0, 65 Až 1. 6
Jmenování Obnova pokožky po popáleninách, jizvách, akné, fotorejuvenace, ošetření věkových vrásek Ošetření po akné, odstranění jizev, jizev a stařeckých skvrn, redukce vrásek Odstranění defektů na tenké a citlivé pokožce - vrásky na víčkách nebo strie na mléčných žlázách Ošetření vrásek, jizev, strií, odstranění stařeckých skvrn a známek dyschromie (zabarvení) kůže, redukce pórů
omlazení obličeje pomocí frakčního laseru

Jaké jsou výhody a nevýhody omlazení laserem Fraxel

Nevýhodou částečného omlazení je obecně jen jedna - vysoké náklady.Mnoho pacientů - z těch, kteří se o to pokusili - považuje cenu zákroku za neopodstatněnou a tvrdí, že laserové omlazení lze dokončit za méně peněz.

Z výhod Fraxelu:

 • postup je univerzální, vhodný pro jakýkoli typ pokožky;
 • má minimum kontraindikací;
 • pravděpodobnost komplikací je nízká;
 • kůže se rychle zotavuje;
 • výsledek trvá až několik let.
jak laser ovlivňuje pokožku

Příprava na postup Fraxel

Příprava na postup začíná asi za šest měsíců - odmítnutím užívat určité léky. Budeme muset na chvíli přestat užívat léky na ředění krve, které po třiceti pije téměř každá druhá žena. Omezte pobyt na slunci, na chvíli se vzdejte solária - malé oběti později pomohou vyhnout se velkým problémům. Když jdete ven, i když je zamračený den, noste opalovací krém. Bude trvat asi 3–4 týdny, než taková strádání vydrží, až do stanoveného dne.

Za dva týdny se doporučuje přejít na jemnou péči o pleť, opustit domácí a chemický peeling, zvedání, injekce (to jsou obecná doporučení a jsou povoleny určité typy postupů, je třeba se o tom poradit s kosmetickým lékařem).

V den X se vzdejte make-upu a kontaktních čoček a snažte se nepít hodně tekutin - aby poté nedošlo k silnému otoku. Můžete obědvat 1–2 hodiny před návštěvou salonu.

jaký je postup pro laserové omlazení

Co se bude dělat v salonu

Lékař ošetřuje pokožku antiseptikem, aplikuje anestetikum - obvykle masti nebo gel s lidokainem. Na povrch se nanese vrstva kontaktního gelu - je potřeba, aby senzor snadněji klouzal po pokožce (u nejnovější generace laseru Fraxel Dual již gel není potřeba). Schéma léčby pro vybranou oblast je druh oka - to znamená, že lékař pohání trysku podél přímek v jednom směru, pak v druhém. Nástavce mohou mít velikost 7x7 mm a 15x15 mm, takže plocha osvětlená jedním přístupem je 0, 5-2 cm2.

Léčba obličeje a krku trvá přibližně 30 minut, 10 minut na ruce a až 40 minut na břicho, hrudník, boky. V anestezii pacient nepociťuje bolest, pouze mírný pocit pálení a brnění. Po zákroku se mohou objevit nepříjemné pocity.Depanthenolová mast pomáhá snížit bolestivé pocity a urychlit hojení pokožky.. . . Lékař však obvykle dává všechna doporučení týkající se péče v prvních několika dnech po zákroku.

Kolik postupů bude zapotřebí

I po jednom zákroku se pokožka trochu rozjasní a vyrovná. Průběh léčby zpravidla trvá až šest měsíců: pro viditelný výsledek musíte absolvovat 3-4 sezení laserového omlazení s přestávkou 1-1, 5 měsíce.

jak se pokožka mění po omlazení laserem

Jaký efekt můžete očekávat

2-3 dny po zákroku edém ustoupí, poškozené buňky se obnoví - nejsou patrné žádné stopy po popáleninách nebo zarudnutí. Na pokožce se objeví lehce matné opálení, pleť je vyrovnaná.Ale regeneraci buněk trvá nějakou dobu.Asi měsíc po prvním zákroku bude patrné, jak se ovál obličeje utáhl, cévní síť se zmenšila a stařecké skvrny se zesvětlily. Po dalších 3–4 měsících se kolagenová struktura obnoví - vrásky se vyhladí, zvýší se tón pleti a žena již vypadá o 5 nebo dokonce o 10 let mladší.

Jak dlouho trvá výsledek

Nelze přesně spočítat, jak dlouho efekt léčby Fraxel laserem vydrží, ale určitě vydrží déle než měsíc nebo rok. Fraxel obnovuje mladistvost pokožky, ale nezruší zákony stárnutí, genetiku a riziko hormonálních poruch. Výsledek můžete prodloužit pouze kompetentní péčí o pleť a dodržováním všech doporučení lékaře.

Možné komplikace, jak se jim vyhnout

Podle klinických studií jsou po omlazení Fraxel laserem možné následující komplikace:

 • projev akné (akné);
 • projev oparu na obličeji;
 • pozánětlivá hyperpigmentace;
 • prodloužený (více než 4 dny) erytém;
 • prodloužený (více než 2 dny) otok.

Vzhled jizev a množení keloidů, tvorba nádoru v oblasti laserové expozice by se neměla bát.Za 10 let existence technologie nebyl identifikován ani jeden takový případ.

Komplikace jsou možné i při plném dodržování technologie lékařem. Ať už vzniknou, či nikoli, záleží spíše na zdraví pacienta a individuální reakci na zákrok. Samozřejmě byste měli před návštěvou salonu zjistit, zda máte nějaké kontraindikace, a pak pečlivě zvážit výběr odborníka a místo, kde budete mít laserový resurfacing. Během regenerace by měly být krémy obsahující alkohol z ošetřující kosmetiky vyloučeny. Chemický peeling nebo dermabraze se nedoporučuje dva týdny po laserovém resurfacingu.

Frakční fototermolýza se stává velmi populární. Bohužel to vede k tomu, že mnoho salonů zavádí zákazníky a provádí fototermolýzu na falešných zařízeních. Většina negativních recenzí o této metodě omlazení je výsledkem použití falešných technik pochybné kvality. Vyžádejte si předložení dokumentace a certifikátů k použitému zařízení a pamatujte, že originální vybavení není levné a malé salony si často nemohou dovolit koupit skutečné vybavení.

edém po částečném omlazení

Rehabilitační období trvá 1-3 dny, edém a zarudnutí během této doby je normou.

Rehabilitační období

Během prvních několika hodin po zákroku anestézie ustoupí a vy budete cítit, jak se vám otéká obličej. Studené obklady s ledem pomohou zmírnit otoky a zmírnit bolest (pouze kostky ledu je třeba zabalit do ručníku nebo bavlněného ubrousku). Zabraňte jakémukoli mechanickému nárazu (muži se nemohou holit ve stejný den, pouze po 2–3 dnech).

Tvář získává více či méně zdravý vzhled 2-3 dny po zákroku, proto se zkušeným ženám doporučuje navštívit salon v pátek večer - takže o víkendu se můžete vzchopit a v pondělí si můžete udělat make-up a jít do práce.

Zatímco se pokožka hojí, může se odlupovat, proto používejte zvlhčovač - o tom si promluvte se svým lékařem. Můžete se osprchovat, ale ne horké - teplé. Vany a sauny a dokonce i vana by měly být na několik dní opuštěny.

Fyzická aktivita v prvních třech dnech po návštěvě salonu také nepřinese žádný užitek, takže budete muset nějakou dobu dodržovat klidný a měřený režim.

použití sluneční čepice po částečném omlazení

V proudu pochvalných výsledků o Fraxelovi se příspěvky žen, které tímto postupem trpěly, nějak ztratily. Zvažte to dříve, než si lehnete na gauč v salonu. Pamatujte: žádný laserový kosmetický zákrok se neprovádí bez předchozího lékařského vyšetření a souhlasu dermatologa.