Omlazení obličeje doma

Každá žena chce vypadat mladě v každém věku. A pokud se ukáže, že je docela snadné udržet si mládí po dlouhou dobu, pak se v určitém okamžiku stane věk patrný jak pro ostatní, tak pro ženu samotnou, přináší to určité negativní emoce a v důsledku toho zhoršení kvalitu života. Omlazení obličeje můžete provést doma a výsledek bude rychlý.

Jak dosáhnout rychlých výsledků

Stárnutí pokožky obličeje se projevuje příznaky, jako je ochablost, ztráta vlhkosti, matnost, výskyt mimických vrásek a různých záhybů. Ale pokud se neustále staráte o svou pleť, pak se takové věci dají od vás odehnat na dlouhou dobu.

Všechny postupy, které zabraňují změnám kůže souvisejícím s věkem, lze rozdělit do dvou kategorií:

 1. Salonní procedury.
 2. Procedury prováděné doma.

Nelze kategoricky říci, co je lepší. Záleží na celkovém stavu ženského těla. Jeden bude potřebovat masku párkrát týdně a hydratační krém každý den, zatímco druhý bude potřebovat těžké dělostřelectvo v podobě „injekcí krásy", mezoterapie nebo dokonce plastické chirurgie.

Recepty používané k omlazení pokožky obličeje samy o sobě jsou obvykle vyrobeny na bázi přírodních složek.

gymnastika pro omlazení obličeje

Omlazení pokožky obličeje doma se provádí pomocí následujících postupů:

 • hotové masky;
 • Domácí masky vyrobené z přírodních ingrediencí;
 • Krémy a masti;
 • speciální kosmetické přístroje;
 • olejové komplexy;
 • masáž;
 • čaje;
 • křoviny;
 • koupele.

Tato forma péče má řadu výhod. Za prvé, žena nezávisle vybírá všechny přísady, složení všech přípravků je co nejpřirozenější. Zadruhé si sama může zvolit dobu zákroku, což má také pozitivní vliv na výsledek. A samozřejmě cena domácích procedur se se salonními nedá srovnávat.

Maska pro omlazení pleti

Masky jsou nejoblíbenějším lékem na stárnoucí pleť a vrásky. Přestože je na trhu mnoho různých masek, většina žen si raději vyrábí vlastní. V tomto případě skutečně nebudou obsahovat konzervační látky, škodlivé přísady, dochucovadla a další chemikálie.

Masky dokážou vyživit pokožku prospěšnými látkami. A to je velmi důležité. Pokožka odráží stav celého organismu a při nedostatku nějakých živin se to na pleti okamžitě projeví.

Pleťové masky kromě výživy hydratují pokožku, pronikají do svrchních vrstev, díky čemuž pleť vypadá zdravěji a tím i mladší.

Třetím bodem je očista. To je jeden z nejdůležitějších úkolů obličejových masek. Masky čistí pleť nejen od svrchních vrstev zrohovatělých šupinek, ale i od nečistot v hloubce. Tato vlastnost masek pomáhá v boji proti akné, černým tečkám a odlupování.

Proto je důležité vybrat si správnou masku, která vyhovuje vašemu typu pleti a problému. Pokud nejsou viditelné problémy s pokožkou, lze masky použít v kombinaci.

Samostatnou kategorií jsou masky s liftingovým efektem. Zde je několik oblíbených receptů na domácí masky proti stárnutí:

 1. Bylinné masky. Jako součást takových masek se používají odvary z jitrocele, jahody, řebříčku, přesličky, břízy, lípy a dalších bylin. Bylinky se rozdrtí a spaří v malém množství vody. Po půl hodině se výsledná směs nanese na obličej a přikryje se čistou gázou. Maska se udržuje na obličeji po dobu 15 minut a smyje se teplou vodou. Utahovací efekt bude patrný okamžitě!
 2. Medová maska. Med je známý svými blahodárnými vlastnostmi. Masky, ve kterých je přítomen, vyživují, hydratují, zklidňují pokožku, pomáhají zbavit se nedokonalostí, tonizují, zlepšují krevní oběh a v důsledku toho i kožní turgor. Medové masky stimulují buněčnou regeneraci, omlazují a udržují stav pokožky.
 3. Existuje mnoho receptů s medem. Nejoblíbenější jsou maska s medem a vejcem, maska s medem a citronem, s medem a skořicí. Ale nejdřív.
 4. Maska s medem a vejcem. Smíšené 1 polévková lžíce. lžíci medu a jedno vejce, výsledná směs se aplikuje na obličej po dobu 15 minut. Omlazující efekt bude viditelný okamžitě.
 5. Maska s medem a skořicí. Obě složky se smíchají ve stejných poměrech, přidá se 1 lžička olivového oleje. Hmota se nanese na obličej a po 25 minutách se smyje.

Je důležité si uvědomit, že všechny přírodní složky mohou způsobit alergickou reakci a musí být nejprve testovány na kůži.

Kromě masek podle lidových receptur existuje kategorie alginátových masek, které mají viditelný stahující účinek již po první aplikaci.

domácí stroj proti stárnutí

Hardwarová kosmetologie pokročila tak daleko, že v moderním světě je její použití možné i doma. Za tímto účelem bylo vytvořeno mnoho miniaturních přenosných zařízení, která nejsou svou kvalitou horší než objemná profesionální zařízení.

Všechna zařízení pro domácí kosmetologii lze rozdělit do několika skupin podle hlavní akce:

 • mikroproudová stimulace;
 • rádiová vlna;
 • ultrazvukové;
 • laser;
 • pro ozonoterapii a elektroporaci.

Po mnoho let je darsonval považován za nejoblíbenější zařízení pro domácí použití. Jeho působení je založeno na mikroproudech pronikajících hluboko do pokožky.

Propaguje:

 • zbavit se vrásek, jizev, strií a jizev;
 • zlepšuje stav mastné pleti s rozšířenými póry;
 • zlepšuje pleť;
 • posiluje stěny cév obličeje;
 • snižuje otoky;
 • zvyšuje elasticitu pokožky.

A použití přístroje nad kosmetikou, jako jsou masky, séra a krémy, umožňuje prospěšným látkám proniknout do pokožky rychleji a hlouběji.