Neablativní omlazení

laserový efekt na kůži během neablativního omlazení

Fyziologické stárnutí spojené s postupem času a pod vlivem vnějších faktorů je přirozeným a nevyhnutelným aspektem života, který ovlivňuje všechny funkce lidského těla a tkání, včetně kůže.

Přirozený proces stárnutí urychlují vnější faktory prostředí (ultrafialové záření, kouř, alkohol, znečištění atd. ). Tento proces stárnutí se nazývá fotostárnutí. To vše se projevuje ztenčováním, ztrátou elasticity a ochabováním kůže, vznikem vrásek, nerovnoměrnou barvou pleti, výskytem pigmentací a povrchových cévek a také nerovností na povrchu kůže.

Neablativní omlazení pleti je kosmetická procedura zaměřená na léčbu projevů stárnutí pleti, zlepšení její textury a elasticity, odstranění vrásek, jizev po akné, stařeckých skvrn a zároveň má minimální traumatizaci a krátkou rehabilitační dobu.

Moderní přístup k omlazení pleti je stále častěji doprovázen minimálně invazivními procedurami stárnutí pleti.

Nablativní omlazení pleti je efektivním řešením pro zlepšení vzhledu, barvy a textury pleti bez dlouhé doby rekonvalescence, což je velmi důležité pro sociálně aktivní pacienty.

Existuje několik typů laserů a systémů pulzního světla pro neablativní omlazení pleti. Každá z různých vlnových délek selektivně ovlivňuje vybrané cíle v intra-kůži (strukturě) působení v určité hloubce průniku. Účelem takového dopadu je odstranění krevních cév, pigmentových lézí a také spuštění neokolageneze. Správný laserový zdroj a spektrum pulzního světla je nutné zvolit individuálně pro léčbu každého pacienta.

Jak to funguje?

Metoda neablativního omlazení pleti může být buď frakční, nebo ne. Neablativní laserové omlazení se provádí pomocí takových laserových zdrojů, jako je Er: Glass 1540 nm frakční laser, Nd: YAP 1340 nm frakční laser, Nd: YAG neablativní laser, které pronikají hluboko do pokožky bez jejího odpařování. Výhodou této techniky je, že během procedury nedochází k částečnému ani úplnému odstranění epidermis, čímž se eliminují problémy s foto- a chronoagingem kůže na zařízení SmartXide DOT má krátkou dobu rehabilitace, protože není potřeba počkejte na regeneraci epidermis.

Frakční neablativní laserové ošetření vytváří cílenou a řízenou denaturaci tkáně ve velké hloubce ve formě jednotlivých mikrokolonů obklopených oddělenou, neporušenou tkání. Tento aspekt je hlavní výhodou oproti tradičním, nefrakčním metodám. Jakmile dojde k denaturaci tkáně v mikrokolonách, začíná proces obnovy, vede k tvorbě nového kolagenu a exfoliaci kůže, a tím k odstranění její dyschromie. Tento proces je urychlen dostupností zdrojů, které rychle přicházejí z částí zdravé tkáně obklopující oblasti denaturované laserem.

Laserový systém SmartXide DOT je inovativní kombinací čtyř zdrojů energie najednou v jednom zařízení. Technologie DOT je speciálně navržena pro neablativní procedury omlazení pleti různé složitosti. DOT1540 je multiplatformní vybavený laserovým (Er: Glass a Nd: YAP ) pulzním světelným zdrojem. To umožňuje selektivně bojovat proti nedokonalostem a známkám stárnutí pleti, navrací pleti elasticitu, odstraňuje jemné vrásky a kapiláry.

Frakční laser ER: GLASS

Er: Skleněný laser o vlnové délce 1540 nm, absorpce této vlnové délky ve vodě vytváří mikrokoagulační zóny (tečky) ve tkáni, což vede ke stimulaci a remodelaci kolagenových vláken. Tento laser se doporučuje pro tenkou pokožku, středně silné vrásky a jizvy po akné. Během jediného laserového ozáření se vytvoří tisíce bodů (frakční technologie) o průměru 100 mikronů, obklopující části zdravé tkáně, epidermální bariéra zůstává nedotčena.

Zlomkové ND: YAP LASER

Špička 1340nm Nd: YAP nabízí silnější penetraci tkání s větší hloubkou dopadu k odstranění jizev a jizev, stejně jako jizev po akné.

infračervená tryska

Rozsah vlnových délek infračervené trysky (750-1800 nm), infračervené spektrum je velmi dobře absorbováno vodou. Infračervené záření je při dlouhodobém zahřívání hluboko v dermis naprosto bezpečné. Infračervená čepice je určena pro uvolněnou, ochablou pokožku stlačováním a stimulací růstu nových kolagenových vláken. Působení takového záření je způsobeno vysokým omlazujícím a liftingovým účinkem.

FT nástavec na blesk

Možnost výběru z 5 různých výměnných světelných filtrů (spektrum záření od 500-1200 nm do 650-1200 nm) nabízí všestranný a multifunkční nástroj pro fotorejuvenaci, léčbu cévních a pigmentových patologií i fotoepilaci.