Použití esenciálních a rostlinných olejů na vrásky

Esenciální oleje na obličej používaly ženy již od starověku. Pak byla tato přírodní kosmetika jediná. V moderním světě je však nepravděpodobné, že najdete něco užitečnějšího, navzdory bohaté škále profesionálních přípravků na omlazení a zpevnění pokožky.

Proč ženy volí přírodní prostředky

Trend k výběru neškodné kosmetiky si drtivě podmanil něžné pohlaví. Upřednostňováním přírodních složek namísto syntetických sloučenin se každá žena řídí touhou chránit se před vedlejšími účinky ve formě alergické vyrážky na obličeji, zarudnutí. Obezřetně by se přitom mělo přistupovat i k výběru nejvhodnější složky domácí kosmetiky proti stárnutí. Ne každý éter je ideální pro suchou nebo naopak mastnou pleť.

Místo smetany je třeba správně používat rostlinné oleje. Vzhledem k tomu, že vrásky jsou jedním z hlavních příznaků stárnutí, je pro ženy jejich eliminace nebo alespoň co největší vyhlazení hlavním úkolem, jehož řešením si můžete prodloužit mládí.

Vzhledem k dostupnosti a širokému sortimentu nebude obtížné zakoupit esenciální oleje pro omlazení pokožky obličeje. Náklady na takový produkt nám umožňují považovat jej za dostupný pro každou ženu. Často problém nastává, když ženy nevědí, který z olejů je nejúčinnější.

Abyste si vybrali správnou hlavní účinnou látku pro přípravu domácího receptu na krásu, měli byste se nejprve seznámit s popisem a vlastnostmi použití nejběžnějších esenciálních olejů. Pouze ten nejlepší přírodní lék bude schopen snížit závažnost stávajících vrásek a zabránit vzniku nových.

Stručný přehled nejúčinnějších přírodních prostředků

Jaké esenciální oleje si poradí se stárnutím pleti lépe než krém nebo maska světoznámých značek pleťové kosmetiky? Mezi rostlinnými tuky jsou pro epidermis považovány za nejužitečnější estery získané z jojoby a oliv. Nejlépe se osvědčil také přírodní arganový nebo ricinový olej, který prokázal svou účinnost proti vráskám. Tyto komponenty vděčí za svou poptávku mezi dámami všech věkových kategorií svému složení. Přítomnost proteinů a živin nezbytných pro kolagenová vlákna zaručuje vyhlazení pokožky a poskytuje znatelný liftingový efekt.

Rostlinný tuk získaný z oliv má mnoho pozitivních recenzí, což nám umožňuje považovat tento produkt za jeden z nejlepších v ženském boji za mládí. Často se domácí masky připravují s olivovým olejem, přidává se do pleťových vod. Neméně často se nanáší na obličej místo obvyklého nočního krému. Olivový olej obsahuje vitamíny A, B, D, E, díky nimž je tato složka známá svým příznivým vlivem na stav epidermis.

Kosmetologové zpravidla doporučují používat produkt speciálně pro suchou pokožku. Předpokládá se, že to bude fungovat nejlépe v těchto případech:

 • pokud jej nanesete v tenké vrstvě na pokožku obličeje bez použití kosmetického krému;
 • při použití rostlinného tuku z oliv jako masky;
 • použijte olivový éter na zpevnění dekoltu a oblasti krku.

„Athénským zlatem", jak mu Řekové říkají, darovala pozemšťanům bohyně krásy a domácí pohody Athéna. S ním je snadné ušetřit na kosmetice pro péči o obličej.

Výhody kosmetických ošetření s ricinovým olejem

Jakákoli přírodní směs kůže vyrobená s ricinovým olejem je skvělá pro změny vzhledu související s věkem. Mastné kyseliny a kyselina ricinolejová jsou hlavními složkami ve složení této složky, vyrovnávající se s vráskami a nepružností pokožky.

Výsledek po systematickém používání olejů, včetně ricinového, je patrný již za měsíc.

Výhodou ricinového produktu na rozdíl od jiných typů esterů je jeho hypoalergennost. Všechny směsi na něm založené se dokonale přizpůsobí textuře jakéhokoli typu epidermis. Bez ohledu na věk, ve kterém ženy s mastnou nebo suchou pokožkou používají ricinový olej, je třeba vzít v úvahu některé nuance jeho aplikace:

 • produkt, zahřátý na tělesnou teplotu ve vodní lázni, může být dokonce distribuován na kůži kolem očí;
 • je vhodnější distribuovat éter bavlněnou houbou, je vhodné to provést masážními pohyby, vtíráním do horních vrstev dermis;
 • nechte čtvrt hodiny působit, poté neumyjte, ale pečlivě otřete obličej ubrouskem.

Estery arganového oleje a jojoby

Které oleje jsou pro pleť nejúčinnější a nejvhodnější, zjistíte z recenzí reálných uživatelů. Stránky různých ženských fór a blogů jsou plné rad ohledně používání olejů, jako je jojobový a arganový. Směs těchto složek může poskytnout neuvěřitelný výsledek v boji s blížícím se stářím. Hlavní podmínkou použití je pravidelnost a systematické nanášení na pleť jako pleťový krém.

Ester získaný z jojoby je kosmetology považován za nejlepší produkt péče o pleť.

Ve složení většiny profesionálních kosmetických přípravků zaujímá tato složka své čestné místo. Jojoba je díky svému bohatému složení základním prvkem v receptech proti vráskám. Navíc se často používá jako prostředek k odstranění make-upu. Míchání jojoby s jinými esenciálními oleji, které se nedoporučují používat v neředěné formě, se nemusíte bát: její účinnost se nezmenší.

Ukazuje se, že esenciální sloučeniny přítomné v jojobě mají identickou strukturu, podobnou tukovým sloučeninám v epidermis. Tato složka je považována za užitečnější než jakékoli jiné přírodní produkty proti vráskám díky svému jedinečnému složení, blízkému složení rostlinného vosku. Směs na něm založená obsahuje kyseliny, aminokyseliny, vitamín E, kolagen.

Chemické sloučeniny arganového a jojobového oleje přispívají k důkladné hydrataci svrchních vrstev epidermis. To je zase základní podmínkou pro dosažení vizuálně patrného liftingového efektu a odstranění jemných vrásek.

tinktury s oleji pro omlazení

Éter ylang-ylang a jeho přínosy pro pokožku na obličeji

Přírodní éterické oleje lze nazvat skutečnými zásobárnami cenných látek a stopových prvků pro pokožku obličeje. Cennější než mnoho přírodních ingrediencí je ylang-ylang. Složení jeho olejů vždy obsahuje monoterpenové alkoholy, které urychlují procesy regenerace pokožky a její tonizaci. Ester ylang-ylang, který proniká mnohem hlouběji než do horních vrstev dermis, pomáhá obnovit normální tón a pleť, změnit vzhled k lepšímu a skrýt vrásky.

Sloučeniny této složky zahrnují fenol a další organické struktury. Jejich účinek na pokožku obličeje je obrovský, protože tyto sloučeniny jsou schopny poskytnout ochranu před škodlivými účinky vnějších faktorů, včetně změn teploty, větru, ultrafialového slunečního záření.

Bez ohledu na to, jak užitečné jsou všechny výše uvedené esenciální oleje, stojí za to zvážit některá doporučení ohledně jejich použití pro pokožku:

 • přírodní složky by se neměly míchat se syntetickými sloučeninami, aby se zabránilo alergické reakci;
 • všechny estery mají vlastnost hlubokého pronikání do dermis, takže je nesmírně důležité vzít v úvahu čas pro domácí omlazovací postupy;
 • je vysoce nežádoucí přehánět dávku uvedenou v receptu;
 • není nic špatného na tom, že složky budou přítomny v menším množství, než je nutné;
 • neměli bychom zapomínat na pravděpodobnost alergické reakce, zejména v případě použití neznámého éteru.

Abychom se nestarali o bezpečnost postupu, stojí za to provést jednoduchý test na alergii. Pokud do hodiny po kapce éteru nedošlo na zápěstí k žádným změnám, lze připravený lék aplikovat na obličej. Mimochodem, ideální je, když esenciální sloučeniny olejů nebo jinou směs na nich založenou nanášíte pouze na mokrou pokožku.