Nejlepší kosmetické procedury pro omlazení obličeje po 40 letech

Ve věku 40 let se na pokožce obličeje tvoří značné množství vrásek a celkový stav pokožky se znatelně zhoršuje. Rychlost stárnutí těla včetně pokožky obličeje je dána geneticky, ale to nevyvrací fakt, že správná péče a kosmetické procedury pomohou zpomalit stárnutí a udržet pokožku v dobré kondici. Moderní kosmetologie se rychle rozvíjí a nabízí stále účinnější metody omlazení.

Proč je potřeba zvýšená péče

Když žena dosáhne věku 40-45 let, začíná prudká restrukturalizace těla spojená s nástupem menopauzy, přičemž se zpomaluje produkce ženského hormonu estrogenu. Kromě toho se výrazně zpomaluje tvorba kolagenu a elastinu, což vede ke vzniku vrásek a záhybů na obličeji. Snižuje se rychlost regenerace buněk, což vede ke zhoršení barvy pleti, vzniku stařeckých skvrn. Koncentrace tuků v kůži klesá, což vede k vysoušení a citlivosti.

Všechny výše uvedené faktory vyžadují mnohem více péče o pokožku, aby si udržela její zdravý a atraktivní stav. Hlavní součástí péče je každodenní používání krémů a mastí a čas od času je potřeba sáhnout k intenzivnějším procedurám, které vyžadují účast profesionální kosmetičky. I když není možné navštěvovat odborníka často, je nutné tak učinit alespoň několikrát ročně, aby lékař mohl správně poradit, upravit péči a doporučit různé prostředky k použití.

Existuje několik tipů od kosmetologů, které je třeba dodržovat, abyste si udrželi přitažlivost:

  1. Pleť je nutné čistit ráno a nechodit spát, dokud není kosmetika z obličeje odstraněna.
  2. Snažte se snížit celkové množství kosmetiky, kterou denně používáte.
  3. Dopřejte pokožce důkladnou výživu, pomocí krémů vhodných pro věk.
  4. Každý týden používejte čistící masku.
  5. Pravidelně provádějte peeling.

Nepodceňujte důležitost účasti kosmetičky na úspěšné péči o pleť a udržení mládí po co nejdelší dobu.

Kosmetické procedury

Existuje velké množství různých kosmetických procedur pro omlazení obličeje.

Pro řešení každého konkrétního cíle můžete zvolit několik postupů najednou.

Injekce kyseliny hyaluronové

Jsou zaměřeny na korekci oválu obličeje, odstranění vrásek a záhybů, navíc pomocí injekcí kyseliny hyaluronové můžete upravit tvar rtů. Tato kosmetická technika je oblíbená díky své vysoké účinnosti, snadné implementaci a vzácným případům komplikací.

Celková doba operace je cca půl hodiny, záleží na velikosti ošetřovaných ploch. Zkrášlující injekce jsou dobré, protože výsledek je patrný ihned po zákroku a můžete okamžitě začít s každodenními činnostmi, ale efekt netrvá tak dlouho. Není možné podávat injekce těhotným ženám, kojícím matkám, v případě porušení srážlivosti krve, v případě zánětu oblastí, kde je nutné injekci podat.

pleť obličeje po omlazení injekcemi kyseliny hyaluronové

Mezoterapie

Podstata této metody spočívá v tom, že vitamíny, léčivé extrakty a živiny jsou v malých dávkách zaváděny do určitých oblastí pokožky. To vede ke zlepšení metabolických procesů v kůži a urychlení obnovy buněk. Zvláštností tohoto postupu je, že pokud jej používáte příliš často, existuje nebezpečí vyčerpání kožních zdrojů.

Mezoterapie aktivuje práci buněk, ale tělo v tomto režimu nemůže dlouhodobě pracovat. Časté injekce způsobí, že kůže na ně jednoduše přestane reagovat.

Chemické piliny

Nejoblíbenějším typem je glykolová, po jejím provedení dochází k vyhlazení vrásek, zlepšení barvy pleti. Tato metoda omlazení je nejbezpečnější, bezbolestná a nevyžaduje dlouhodobou rehabilitaci.

Pomocí mediánového peelingu se můžete zbavit jizev a hrbolků na pleti, které zůstávají po akné a černých tečkách na pleti. Pouze tento postup je mnohem vážnější a vyžaduje dlouhou přípravu.

Fotoomlazení

Tato metoda je považována za jednu z nejúčinnějších. Podstata takové operace spočívá v tom, že světelný pulzní proud ovlivňuje problémové oblasti. To vám umožní odstranit jemné vrásky, zlepšit barvu pleti, odstranit hyperpigmentaci a odstranit cévní formace.

Obnovují se procesy tvorby kolagenu a elastinu. K dosažení hmatatelného účinku je nutné provést alespoň 3 takové postupy.

Laserový resurfacing obličeje

Tato metoda má ve srovnání s fotoomlazením účinnější a agresivnější účinek na pokožku, lze ji použít k odstranění jizev, jizev po akné, zlepšení pleti a zpevnění pokožky. Pod vlivem laseru se zužují póry, aktivuje se syntéza kolagenových vláken.

Laserovou metodu omlazení se nedoporučuje používat při kožních onemocněních, zánětech, cukrovce, těhotenství a kojení. Před provedením tohoto postupu je nutné odmítnout návštěvu solária a peeling na 2 týdny.

Omlazující masáž

Stav pokožky můžete zlepšit nejen pomocí kosmetických procedur, ale také masáží. Zvláštností tohoto postupu je, že jej lze provádět v salonu i doma.

Hlavní věc, kterou je třeba pamatovat, je nenatahovat pokožku, nevyvíjet příliš velký tlak na obličej.

U prvních procedur stačí 5 minut nepřetržité masáže, postupně můžete dobu prodlužovat až na 15 minut, doporučuje se masírovat pár hodin před spaním. Po několika procedurách budou patrná zlepšení - vrásky se vyhladí a barva pleti se zlepší.

Pro masáž je třeba zvolit základ, pro suchou je třeba použít hydratační, předem vychlazený, pro mastnou směs na bázi rostlinného oleje (dobrá volba je olivový nebo hroznový) a citronové šťávy.

Pokožku je nutné důkladně očistit a teprve poté přistoupit k masáži. Jemnými masážními pohyby procházejte od brady k ušním boltcům, od obočí k vlasům, od nosu ke spánkům a od rtů k uším. Pro dosažení maximálního efektu můžete po obličeji chodit s kostkou ledu, což pokožku znatelně osvěží.