Efektivní způsoby omlazení tváře

Jaké jsou nejúčinnější postupy pro omlazení obličeje nabízené moderním kosmetickým průmyslem, je zajímavé znát vše o spravedlivém sexu, protože pružná kůže je klíčem ke kráse. V současné době existuje mnoho způsobů, jak zastavit proces stárnutí pokožky. Ve výsledku se stává méně výrazným. V tomto případě by moderní žena měla kromě domácích procedur využívat služeb profesionálních kosmetologů.

Žena s elastickou kůží bez vrásek

Komplexní přístup k omlazení umožňuje snížit výskyt vrásek na obličeji. Většina salonních služeb je zaměřena na stimulaci produkce kolagenu a zvýšení průtoku krve ve stárnoucí oblasti pokožky. Mnoho postupů je pro pokožku agresivních, ale jsou účinné. Když pokožka výrazně ztratí svoji pružnost a vrásky jsou příliš hluboké, je obvykle nezbytný chirurgický zákrok. Krátkodobě dobrý výsledek mohou samozřejmě poskytnout jiné metody, ale nebude možné zcela odstranit známky stárnutí z obličeje.

Omlazení hardwaru

V současné době si hardwarová kosmetologie pro omlazení obličeje získává stále větší popularitu. Různé postupy vám umožňují zvolit nejvhodnější metodu v konkrétním případě. Tato alternativa k chirurgickému zákroku umožňuje neinvazivně ovlivnit proces stárnutí pokožky.

 1. Nejběžnější salonní službou pro odstranění vrásek je ultrazvukové zvedání. Jedinečnost této techniky spočívá ve skutečnosti, že aparát nepůsobí na epidermis, ale na svaly, což ve výsledku poskytuje vynikající výsledek. Tato metoda je vhodná pro ty, kteří mají ochablé rohy rtů, brady a krku a kontura obličeje ztratila svůj předchozí tvar. Dobrý účinek lze dosáhnout po prvním postupu, takže mnoho žen se často uchýlí k ultrazvukovému omlazení. Výhodou této techniky je také bezbolestnost.
 2. Metody omlazení obličeje jsou doplněny laserovými procedurami. Frakční metoda je založena na penetraci paprsku, který se rozpadá na síť do hlubokých vrstev epidermis. V tomto případě je stimulována produkce kolagenu buňkami, v důsledku čehož je zahájen proces obnovy pokožky - její struktura se zlepší, oblasti hyperpigmentace zmizí. Dalším typem laserového ošetření je resurfacing obličeje. Ovlivňuje pouze horní vrstvy kůže. Tím se však odstraní veškerá stratum corneum, která interferovala s plným tokem kyslíku. V tomto případě se zlepšuje metabolismus, zvyšuje se průtok krve a zpomaluje se proces stárnutí.
 3. Hardwarové omlazení obličeje představuje také známý postup fotorejuvenace. Díky speciálnímu zařízení jsou světelné impulsy aplikovány do dostatečně hlubokých vrstev epidermis. Samotná metoda omlazení obličeje je zároveň absolutně bezbolestná a bez jakéhokoli nepohodlí, ale výsledky předčí všechna očekávání. Vrásky budou vyhlazeny, stařecké skvrny, které často vznikají v důsledku stárnutí, zmizí. Díky fotorejuvenizaci je možné eliminovat závažnost kapilární sítě, která často kazí její vzhled.
 4. Moderní metody omlazení pleti jsou doplněny termáží - procedurou založenou na vystavení rádiovým vlnám. Zároveň se i v hlubokých vrstvách epidermis zvyšuje teplota, která spouští proces produkce kolagenu. Tato technika je velmi účinná, nezanechává stopy na obličeji a nezpůsobuje alergickou reakci.
 5. Hardwarové omlazení obličeje
 6. Elosův omlazovací postup také získává na popularitě. Spočívá v současné aplikaci vysokofrekvenčního proudu a světelného záření. Na pokožku tak působí komplexní účinek. Během procedury bylo cítit jen mírné brnění a nic jiného. To stimuluje produkci kolagenových vláken, zvyšuje průtok krve a obnovuje buňky.

Jaké další metody salónu existují?

Většina žen se zajímá o to, jak omlazovat pokožku obličeje, ale není vždy možné dosáhnout očekávaného účinku. Pro ženy ve věku 40-50 let jsou injekční metody faceliftu perfektní. Nejběžnější metodou je mezoterapie - postup pro omlazení pokožky obličeje, založený na zavedení injekcí do pokožky obsahující látky, které vyhlazují vrásky. Složení se vybírá individuálně v závislosti na stavu pokožky. K injekci se nejčastěji používají vitamíny, kyselina hyaluronová nebo fibroblasty.

Je důležité si uvědomit, že v každém konkrétním případě se používají různé postupy proti stárnutí obličeje. Aby eliminovali důvod, proč pokožka začíná blednout, kosmetologové často doporučují ozonoterapii, která umožňuje transport kyslíku do buněk. To zrychluje metabolismus, vyhlazuje většinu vrásek a zlepšuje pleť. Ozonoterapie je v současnosti jedním z nejžádanějších postupů, protože je bezpečná a poskytuje dobré výsledky.

Domácí léky na omlazení

Většina žen chce vědět, jak si doma omladit obličej. Měli byste vědět, že je to skutečně možné. Bude to však trvat mnohem déle a účinek bude patrný pouze při pravidelném využívání navrhovaných finančních prostředků. Přirozeně to nebude tak výrazné jako po profesionálních kosmetických procedurách.

Domácí omlazovací kúry jsou zaměřeny na eliminaci stratum corneum, které brání normálnímu oběhu a přístupu kyslíku, jakož i výživě a zotavení.

První věcí, kterou musíte dělat pravidelně (alespoň jednou za 10 dní), je použití peelingu. Můžete si koupit hotovou kompozici nebo si ji vyrobit sami. K tomu můžete použít ovocné kyseliny. Citrusové kyseliny budou doma nejúčinnější. Omlazení pokožky obličeje je nemožné bez agresivního působení na staré buňky. Proto se musíte připravit na nepohodlí, které může kyselina citronová přinést.

Domácí peeling na obličej
 1. K přípravě peelingu budete potřebovat pravidelné peelingy, které je nutné zakoupit v každém obchodě.
 2. Poté to trochu vymačkejte do skleněné mísy a přidejte tam citronovou šťávu. K posílení účinku si můžete zakoupit citronový éterický olej.
 3. Hotová kompozice musí být aplikována na kůži a ponechána několik minut. Tyto techniky jsou založeny na čištění pórů a odstraňování starých šupin. Během této omlazení obličeje lze pociťovat výrazné brnění.
 4. Po 5 minutách byste měli důkladně masírovat pokožku společně s přípravkem a opláchnout teplou vodou. Zároveň se může změnit pleť. Někdy se objeví červené skvrny. Bez takových efektů se neobejdete, ale nebojte se. Následující den skvrny rychle zmizí. Po použití aktivního exfoliátoru by měla být pokožka dobře vyživována.
 5. Nejúčinnější zvlhčovací technika je vždy založena na přírodních ingrediencích. K tomuto účelu můžete použít olej z meruňkových jader nebo pšeničných klíčků - nejen vyživují, ale také zahájí proces obnovy.

Různé metody omlazení obličeje jsou doplněny maskami založenými na živinách. Nejlepší prostředky pro stárnutí pokožky jsou bílý, růžový nebo modrý jíl. Tato přírodní složka pomáhá stimulovat procesy přirozené obnovy. Pro dosažení nejlepšího účinku je třeba do hlíny přidat éterické oleje z borovice, růží, bergamotu, citrusů, čajovníku, pačuli a ylang-ylangu.