Facelift: zóny, algoritmus, kontraindikace

typy faceliftu

Když kosmetické procedury ztratí účinnost, musíte kontaktovat plastického chirurga. Kosmetologie je prevencí stárnutí, ale mládí nevrátí.

S věkem se u lidí vyvíjí gravitační ptóza - snížení měkkých tkání obličeje, takže jakékoli kosmetické procedury ztrácejí účinnost. Alternativou by byl facelift.

Typy faceliftu

Facelift neboli facelift je perspektivní a stabilní způsob omlazení. Cílem je odstranit ptózu měkkých tkání obličeje a vrátit jejich objemy do polohy charakteristické pro mládí. Facelift je obvykle chápán jako procedura zpevnění pleti.

Liftingového efektu můžete dosáhnout pomocí následujících typů faceliftu:

Chirurgický facelift: Omlazující procedura se provádí v celkové anestezii. S jeho pomocí můžete odstranit hluboké vrásky, obnovit tvar obličeje, napnout pokožku kolem čela, obočí, koutků úst atd. Jedná se o vážnou operaci s dlouhou rehabilitační dobou. Konečný výsledek postupu lze pozorovat za 1, 5–2 měsíce. Chirurgický lifting obličeje je vhodný pro ženy nad 40 let.

chirurgický facelift

Endoskopický výtah. Znamená to eliminaci mimických vrásek na čele, mezi obočím, řešení problému povislého obočí. Rozdíl od chirurgického zákroku spočívá v tom, že operace se provádí malými řezy (ne více než 2 cm) ve vlasové pokožce.

Současně lékař odstraní mimické svaly, fixuje tkáně v nové poloze pomocí speciálních optických přístrojů pod kontrolou video zařízení.

Zvednutí závitu(nechirurgický lifting obličeje) je nízkotraumatický zákrok, pomocí kterého lze odstranit mnoho nedostatků: ochablé měkké tkáně, pokles očních víček, vrásky na obličeji atd. Podstatou zákroku je implantace speciálních nití pod kůži, které obnovit pokožku, zlepšit její vzhled.

Materiál nití může být různý: zlato, polypropylen, kaprolakton atd. Lékař zavádí nitě speciální jehlou. Po chvíli se kolem vlákna objeví pojivová tkáň, která podpírá kůži a zabraňuje jejímu ochabnutí.

RF utahováníje neinvazivní omlazovací procedura, která zahrnuje vystavení pokožky elektrickým rádiovým vlnám. Impulzy zahřívají kožní buňky, mění strukturu kolagenových vláken, což má za následek vznik nových, mladých vláken.

Vector lifting (bio-výztuž)- injekce přípravku na bázi kyseliny hyaluronové pod kůži. Specialista vstřikuje pod kůži výplně, což jsou jakési lešení, které podporuje ochabování tkání. Oblíbený je bio-posilovací postup pro provádění liftingu oční kůže.

Laserový lifting- facelift, který řeší problém oteklé kontury nebo jednotlivých partií, odstraňuje mimické i hluboké vrásky. Podstatou procedury je, že paprsek zahřátý na určitou teplotu odpařuje vnější problémy a také stimuluje vnitřní regenerační procesy, podporuje tvorbu kyseliny hyaluronové a kolagenu.

hardwarový lifting obličeje

Zvedání hardwaru(akupunktura) - pod kůži pacienta se zavádějí speciální jehly, které způsobují lokální kožní reakci, v důsledku čehož se aktivují metabolické procesy v tkáních, stimuluje se tvorba kolagenu a kyseliny hyaluronové, zlepšuje se pleť, obnovuje se kožní turgor, všechny typy vrásek jsou vyhlazeny.

Plazmolifting- injekční metoda omlazení, která spočívá v zavedení krevní plazmy obohacené krevními destičkami pacienta pod kůži. Krevní destičky přispívají k růstu mladé tkáně a obnově staré.

Kontraindikace faceliftu

před a po faceliftu

Jakákoli operace, ať už jde o chirurgický zákrok nebo minimálně invazivní operaci, má své vlastní kontraindikace.

V závislosti na zvolené metodě omlazení obličeje lze s lékařem vyjasnit omezení postupu proti stárnutí.

Ale pro všechny typy omlazení existují základní kontraindikace, mezi které patří:

 • selhání jater a / nebo ledvin;
 • diabetes;
 • závažná onemocnění kardiovaskulárního, dýchacího systému;
 • zánětlivé procesy v těle v akutní fázi;
 • problémy se srážlivostí krve;
 • autoimunitní onemocnění;
 • jakýkoli trimestr těhotenství;
 • laktace;
 • virová onemocnění.

V jakých oblastech obličeje se provádí facelift?

Facelift je oblíbený u žen, zejména se většina pacientů uchýlí k procedurám proti stárnutí, jako jsou:

oblasti obličeje pro omlazení
 • zvedání kůže kolem očí;
 • korekce rtů (vyhlazení ohybu, odstranění vrásek);
 • zvedání brady (zvedání);
 • zvedání spánků - otevírá oči, vytahuje "ocásek" obočí;
 • korekce nazolakrimálního sulku - odstraňuje se prohlubeň, dutina kůže;
 • zvednutí lícních kostí, vytvoření stejného obrysu obličeje;
 • modelování oválu obličeje.
 • chin lift – eliminace „druhé" brady.

Algoritmus pro chirurgický facelift

Abyste pochopili, čím musíte projít v boji za krásu a mládí obličeje, stojí za to zvážit krok za krokem algoritmus pro provádění faceliftu - chirurgický facelift:

Fáze 1. Výcvik

příprava obličeje na lifting

Operace je pro tělo stresující, proto by měl lékař pár týdnů před plánovaným zákrokem dát pacientovi doporučení: nenamáhat se, více odpočívat, brát vitamíny, správně jíst, přestat kouřit, omezit alkohol atd.

V den operace je potřeba si umýt vlasy, odlíčit se, nemazat se žádnou kosmetikou a 4 hodiny před operací nepít a nejíst.

Fáze 2Fotit

Před operací musí lékař vyfotografovat obličej v několika projekcích. V případě potřeby umí udělat značky na obličeji fixem, načež je pacient odvezen na operační sál.

Fáze 3Úkon

operace omlazení obličeje

Facelift může být proveden v lokální nebo celkové anestezii. Pokud se provádí zvedání obrysu, chirurg provede řezy v oblasti uší pacienta nebo na pokožce hlavy. Během operace může chirurg odstranit nepotřebný tuk. Na konci manipulace lékař šije, uzavře řezy obvazy.

Fáze 4. Rehabilitace a péče

Po operaci faceliftu je důležité dodržovat doporučení lékaře: dodržovat stehy, vyhýbat se přímému slunečnímu záření, vyhýbat se dlouhodobým vodním procedurám a nesnímat obvaz (prvních pár dní). Po 5-10 dnech jsou stehy odstraněny, ale úplná rehabilitace trvá nejméně 3 týdny.

Navzdory skutečnosti, že kruhový facelift je nejvíce traumatizující liftingová operace, ale jeho účinnost je vysoká. Odborníci doporučují provádět takový omlazující postup ne více než jednou za 7 let. Pokud chcete, aby vás efekt faceliftu těšil několik let a nemuseli byste znovu sahat k omlazovacím procedurám, pak byste o faceliftu rozhodně měli přemýšlet.

kruhový facelift

Pokud potřebujete znát cenu faceliftu, pak se přihlaste na konzultaci, kde vám odborní specialisté udělají přesnou kalkulaci, poradí optimální způsob omlazení, dají doporučení, zodpoví všechny vaše dotazy.

Proces stárnutí nemůže nic zastavit, ale facelift vám může pomoci vrátit čas a zvýšit vaše sebevědomí.