Procedury omlazení obličeje po 35 letech

Aplikace kosmetiky na obličej pro omlazení pleti

Mnoho žen starších 35 let si všimne, že čištění a hydratace již nestačí k péči o pleť. Pleť se stává náročnější, objevují se první vrásky, stařecké skvrny, ztrácí se elasticita, pleť se stává méně zářivou.

Pokud dříve bylo možné klidně jít spát bez odstranění make-upu a ráno vypadat reprezentativně, pak s věkem takové svobody již nezůstanou bez trestu. Je čas přemýšlet o způsobech, jak prodloužit mladistvost pleti a zachovat svěží, atraktivní vzhled.


Proč je věk 35 let vnímán jako milník?

Je všeobecně známo, že po 25 letech se všechny metabolické procesy v těle začínají zpomalovat, včetně regenerace kožních buněk. Proces stárnutí těla začíná pomalu a v průběhu let se zrychluje. Ve věku 35–40 let jsou patrné zjevné nebo pouze objevující se známky stárnutí pleti:

 • mimické vrásky na čele a v oblasti mezi obočím;
 • pigmentace, nerovnoměrná barva kůže (získaná v důsledku zanedbávání opalovacích krémů, zneužívání solárií a opalování);
 • možné projevy účinků akné (jizvy a skvrny);
 • malé vrásky kolem očí a rtů;
 • druhá brada, ztráta elasticity kontur obličeje, vzhled nasolabiální rýhy;
 • kůže se stává citlivější, v některých případech suchá;
 • matná pleť.
Mladá dívka s pevnou, hladkou pokožkou obličeje a žena s příznaky stárnutí pleti

Ve skutečnosti po 35. roce života postihují změny všechny vnitřní orgány, v tomto věku mohou začít zdravotní problémy, zvyšuje se únava, snižuje se reprodukční funkce.

Je čas pustit se do práce na zpomalení stárnutí: začněte vést zdravý životní styl, přehodnoťte základy výživy a péče o obličej, více se hýbejte a snažte se ze svého života odstranit stresové situace.

Co se stane s kůží ve 35 letech?

Po 35 letech by se péče o sebe měla stát důkladnější a promyšlenější, protože tělesné zdroje na udržení mládí a krásy pokožky již nestačí.

V kůži probíhají následující přirozené procesy, které je s věkem stále obtížnější zpomalit:

 • rychlost regenerace se snižuje, úplná obnova kožních tkání trvá asi 48 dní, což je 2krát více než ve věku 20-25 let;
 • syntéza kolagenu a elastinu se snižuje, bez doplňování bílkovin zvenčí, kůže ochabuje, objevují se vrásky;
 • zpomaluje se také tvorba kyseliny hyaluronové, pro kožní buňky je stále obtížnější udržet vlhkost, v důsledku toho se pokožka stává suchou, dehydratovanou;
 • přirozená tuková vrstva se ztenčuje a v důsledku toho se objevuje deformace epidermis, která se projevuje ve formě ptózy a vrásek;
 • snížená odolnost vůči ultrafialovému záření - jedna z hlavních příčin stárnutí kůže.

S věkem navíc klesá hladina ženských hormonů, ztlušťují se stěny cév, zhoršují se (nebo se objevují) chronická onemocnění – tyto procesy také negativně ovlivňují vzhled ženy. Všechny výše uvedené procesy bohužel nelze zastavit ani vrátit zpět, ale lze je výrazně zpomalit.

Nejlepší péče o obličej pro osoby starší 35 let

S procedurami proti stárnutí je lepší začít ve fázi, kdy problémy ještě nejsou viditelné pouhým okem. Pomocí hardwarové kosmetologie je mnohem snazší zabránit vzniku zjevných známek stárnutí, takže není třeba čekat na hluboké vrásky a ochablé kontury obličeje.

Procedury proti stárnutí pomohou odstranit první známky stárnutí pleti:

 • mělké vrásky;
 • predispozice k mimickým záhybům;
 • olupování a suchost kůže;
 • otok;
 • váčky a modřiny pod očima;
 • vzhled pigmentace, nerovnoměrný tón pleti.
Salonní anti-aging procedura pro zbavení se prvních vrásek na pleti

K odstranění prvních změn souvisejících s věkem a zpomalení procesu stárnutí pokožky se provádějí salonní procedury pro obličej (injekce, hardware nebo ruční), které lze rozdělit do několika typů:

 • krmení;
 • obnova kožních buněk;
 • vedlejší;
 • korektivní.

K dnešnímu dni existuje velké množství salonních procedur, které dokážou pleť omladit, vrátit jí krásu a zářivost.

Mikroproudová terapie

Během procedury je kůže vystavena zařízení, které dodává slabé proudové pulzy. Terapie zlepšuje metabolické procesy v horní a střední vrstvě epidermis, odstraňuje otoky, vyrovnává reliéf pokožky a odstraňuje jemné vrásky.

Botuloterapie

Omlazující procedura založená na korekci mimických vrásek pomocí injekcí. Botulotoxin A je injikován do epidermis, což způsobí křeč obličejových svalů, v důsledku toho se uvolní a pokožka se vyhladí.

Procedura se používá k obnově pokožky obličeje po 35 letech, je účinná v oblasti nasolabiálních a meziobočích záhybů. Kromě toho je botuloterapie schopna eliminovat ochabnutí kůže, utáhnout ovál obličeje.

Biorevitalizace

Jedná se o injekce kyseliny hyaluronové s dalšími složkami. Procedura se používá k celkovému omlazení, obnovení metabolických procesů v kožních buňkách, zlepšení pleti a vyhlazení vrásek.

Laserové omlazení

Zpevnění kůže laserovými paprsky. Působení procedury je založeno na odstranění povrchové vrstvy epidermis laserem a nastartování procesů obnovy kožních buněk.

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších a nejúčinnějších způsobů omlazení obličeje, který dokáže odstranit mimické vrásky, vyhladit jizvy a stopy po akné, odstranit stařecké skvrny a zúžit póry.

Slupky

Kosmetické procedury založené na působení chemických kyselin na pokožku. Peelingy se používají k čištění znečištěných pórů, zesvětlení stařeckých skvrn, odstranění jizev a jizev po akné a omlazení obličeje.

Plazmolifting

Jeden z nejoblíbenějších postupů pro obnovení rychlosti obnovy kožních buněk pomocí plazmy pacienta. Plazmolifting se používá k odstranění drobných kožních defektů (jizvičky, znaménka po akné, stařecké skvrny, jemné vrásky a akné).

Plazmolifting je účinná procedura pro regeneraci pokožky pomocí plazmy

RF zvedání

Během procedury je kůže vystavena vysokofrekvenčním pulzům proudu. Výsledkem je aktivace procesu syntézy kolagenu, vyrovnání tónu pleti, zpevnění oválu obličeje, odstranění otoků, drobných nerovností a vrásek. Lifting navíc stimuluje krevní mikrocirkulaci a rychlost odtoku lymfy, zlepšuje výživu kožních buněk.

tipy a triky

Mezi četnými tipy kosmetologů na opatření k zachování krásy a mládí lze rozlišit následující:

 • dodržovat základy správné výživy, jídelníček by se měl skládat převážně ze zeleniny, ovoce, obilovin a libového masa (krůtí, kuřecí prsa, telecí). Měli byste se pokusit vyloučit smažená jídla, sůl, uzené maso, sladkosti;
 • pít dostatek tekutin;
 • nezanedbávejte fyzickou aktivitu, i klidná chůze přinese mnohem více výhod než sedavý způsob života;
 • dodržujte režim dne, dobrý spánek je nezbytný pro obnovu všech tělesných systémů, včetně pokožky;
 • používejte kosmetiku pro péči o obličej označenou „35+";
 • neměli byste používat stále stejnou značku kosmetického přípravku, existuje šance, že si pokožka na účinné látky zvykne;

Závěr

Stárnutí kůže je bohužel přirozený proces, daný na genetické úrovni, který lidstvo dosud nedokázalo zastavit. Zdravý životní styl, správná péče o obličej a salonní kosmetické procedury však pomohou předejít vážným změnám na pleti a výrazně zpomalí stárnutí pleti.