Jak omladit pokožku rukou?

Mnoho žen si klade otázku, jak omladit pokožku rukou, protože ruce jsou jednou z nejviditelnějších věkových oblastí. A pokud si stále můžete nějak zakrýt krk kapesníkem, pak je schování rukou bez zbytečného podezření téměř nemožné. Zachovat krásu pokožky po několik desetiletí není snadný úkol, ale moderní metody a technologie umožňují nejen zachovat bývalou krásu, ale také vrátit ztracenou. Tento proces samozřejmě vyžaduje určitý čas a úsilí, ale výsledky potěší vás i vaše okolí. Existuje mnoho různých tajemství a nuancí, které jsou použitelné ve zcela odlišných oblastech, ale pomáhají ženě udržet ruce v perfektním stavu.

Praktická doporučení

Prvním pravidlem krásných rukou je, že čím dříve se o své ruce začnete starat, tím déle si udržíte jejich přirozenou krásu. V ideálním případě je potřeba o pleť pečovat již od útlého věku, ale nikdy není pozdě začít. Omlazení pokožky rukou bude snazší, pokud bude pokožka dobře upravená, jemná a pružná. Správným rozhodnutím by bylo vybrat si celou řadu produktů péče o ruce, která bude zahrnovat změkčovadla, hydrataci, výživu a čištění.

sezónní péče

Zároveň nezapomínejte na sezónní péči. Například v zimním období byste se tedy měli postarat o dodatečnou ochranu pokožky rukou a zvolit speciální krém, který pokožku ochrání před vysušením (v chladu pokožka ztrácí velké množství vlhkosti během horka výměna), vystavení nízkým teplotám a atmosférickým jevům. Na letní období je důležité postarat se o pořízení krému, který ochrání před spálením – přímé sluneční záření nepůsobí na pokožku vůbec dobře.

Kosmetika by měla být aplikována alespoň dvakrát denně. V případech, kdy jsou ruce navíc zatíženy - hodně pracujete s papíry, u počítače, často si musíte z toho či onoho důvodu mýt ruce - lze krém nanášet mnohem častěji.

Omlazovací procedury

Ve skutečnosti se omlazení pokožky na rukou neliší od omlazení pokožky obličeje, takže je docela možné použít podobné techniky:

  • hydratační,
  • výživa,
  • očista,
  • exfoliace,
  • masáž,
  • speciální masky a koupele.

Za zvážení také stojí, že si musíte sestavit svůj vlastní individuální program péče - ruce jsou totiž náchylnější k drobným mechanickým poraněním (například řezné rány), takže některé roušky je třeba používat opatrně, aby nedráždily nejmenší rány. Nepoužívejte produkty a přípravky, které vám mohou způsobit alergie nebo podráždění.

rukavice pro omlazení pokožky rukou

Pokud se obrátíte na konzultaci s kosmetologem-dermatologem, má smysl vzít si kosmetiku, kterou používáte, s sebou na schůzku - odborník vás tak bude moci orientovat ohledně konkrétního produktu, navrhnout moderní metody řešení vzniklých problémů a vyberte si omlazující krém, který je vhodný pro vaši pleť. Individuální výběr pečujících produktů je nesmírně důležitý – jak víte, jakékoli problémy jsou zcela specifické, takže používat stejné metody pro různé typy pleti je mírně řečeno nepraktické.

Své ruce samozřejmě můžete omladit nejen různými krémy. Dobrá kosmetologická klinika vám nabídne širokou škálu různých procedur proti stárnutí, včetně lékařských procedur, hardwaru, salonu a dalších. Omlazení je také možné doma, k tomu můžete použít různé lidové prostředky, z nichž mnohé jsou docela účinné.

Domácí kosmetické procedury jsou obvykle založeny na poměrně jednoduchých, nekomplikovaných ingrediencích. Nepotřebujete váhy ani nic konkrétního, téměř všechny recepty se počítají od oka. Omlazení rukou doma není příliš obtížné, hlavní věcí je přistupovat k problému opatrně a odměřeně.

Spolu s dalšími produkty moderní ženy používají také rukavice a ponožky se speciální impregnací. Hydratační gelové ponožky a rukavice jsou žádané jak mezi ženami v domácnosti, tak mezi podnikatelkami - schopnost nepřerušovat práci a proces, kterým jsou ženy zaneprázdněné a zároveň se o sebe efektivně postarat, přitahuje velkou pozornost. Ponožky a impregnované rukavice jsou dobrým východiskem, když se potřebujete namazat krémem, ale neexistuje způsob, jak se odpoutat od současného procesu.

Prevence stárnutí

Abyste nemuseli pokožku rukou omlazovat co nejdéle, můžete se pustit i do prevence stárnutí - tato sada obsahuje celou řadu procedur, které pomohou oddálit nástup věkových známek o řadu let . Zesílená ochrana spolu s masáží je nejjednodušší verzí prevence stárnutí. Je důležité věnovat pozornost procesu odstraňování keratinizované kůže, k tomu musíte použít různé peelingy a peelingy a také jemně mechanicky vyčistit ruce.

Soubor doporučení bude neúplný bez jednoduché, ale zároveň správné a potřebné rady: aby pokožka rukou zůstala mladá a hladká, má smysl se blíže podívat na vaši stravu. Možná potřebujete vitamíny a živiny, protože stav pokožky závisí nejen na péči o ni, ale také na stavu těla jako celku. Včasná prevence nedostatku vitamínů může pokožku ochránit před prudkými skoky souvisejícími s věkem, což znamená, že zahájením pravidelného užívání vitamínů z lékárny lze výrazně oddálit stáří pokožky rukou.

Můžete použít lidové prostředky, ale má smysl přemýšlet o tom, co a jak aplikujete na pokožku - ne všechny domácí přípravky jsou stejně neškodné, často nesprávně vypočítaná dávka účinných látek způsobuje podráždění nebo alergické reakce.