Omlazení obličeje doma

omlazení obličeje

Mnoho žen po prozkoumání první mimické vrásky v zrcadle okamžitě běhalo po drahé kosmetice, aby se rychle zbavilo věkové chyby. Nejodvážnější přihlášení na plastickou chirurgii.

Existuje ale i alternativa. Speciální kosmetiku proti stárnutí lze vyrobit doma a používat pravidelně, s potěšením vidět rychlý výsledek.

Takže svému tělu neublížíte a dokonce i naopak - budete mu přinášet trvalé výhody. Tyto domácí prostředky vám ušetří nejen peníze, ale také čas, který někteří lidé stráví návštěvou kosmetických salonů a kanceláří.

Omlazení obličeje doma je skvělá příležitost vypadat perfektně a otevřít se každé ženě, která si váží sama sebe. Takové postupy navíc zaručují absolutní zdravotní nezávadnost prostředků, které jsou pro ně použity.

Jak omladit tvář doma

K dnešnímu dni bylo vynalezeno obrovské množství různých způsobů, jak udělat pokožku obličeje mladší, kterou můžete sami použít bez zásahu kosmetologa. Nejlepší je rozhodnout se pro metody, které vám budou nejvíce vyhovovat z hlediska úsilí a času. Nebuďte naštvaní a opusťte postup, pokud nemůžete udělat vše správně najednou.

kostky ledu pro omlazení obličeje

Existuje řada technik, které vyžadují specifické dovednosti. Po několikanásobném procvičení si vyplníte ruku a začnete postup provádět automaticky. Jak tedy můžete zlepšit stav pokožky obličeje?

 • Masáž. Je to nutné především pro zlepšení krevního oběhu a v důsledku toho pro výživu buněk.
 • Bylinný obklad s kontrastem. Je nezbytný pro vysoce kvalitní čištění pokožky. Kromě toho jej může obklad osvěžit a naplnit zářením mládí.
 • Kosmetické masky. Jsou určeny k vyhlazení povrchových vrásek a také k prevenci jejich předčasného vzhledu. S jejich pomocí se obrys obličeje stává výraznějším.
 • Ledové kostky. Tření obličeje kostkami ledu je považováno za jednu z nejúčinnějších omlazovacích procedur. Poté je pozorováno dobře definované okamžité zvedání.

Pro účely omlazení mnoho žen upřednostňuje kosmetické masky připravené doma. Faktem je, že jejich příprava je velmi snadná a rychlá a pocit svěžesti, který dávají, trvá několik dní. Tato metoda je opravdu účinná a prověřená desítky let, možná i staletí.

Příprava na aplikaci masky

čištění pokožky před procedurou omlazení

Nejdůležitějším pravidlem je, že než začnete na obličej nanášet jakoukoli masku, měla by být pokožka důkladně vyčištěna.

Odstraňte případný make -up a masírujte si obličej peelingem. Peeling je přijatelný 1–2krát týdně. Pokud to přeženete, efekt se díky mikroškrábancům sníží na nulu.

Pokud máte dost času a nikam nespěcháte, můžete si na obličej udělat kontrastní sprchu. Tím zvýšíte a výrazně zlepšíte pružnost pokožky a aktivujete krevní oběh.

Pamatujte, že masku je možné aplikovat až půl hodiny po umytí.

V procesu odlupování a nanášení připravené masky je velmi důležité nezapomenout na krk. Tato část ženského těla ji může vizuálně omladit nebo, pokud o ni není řádně postaráno, přidat pár let navíc.

Recepty na masky

Domácí „omlazující" masky, kterými se upravuje pokožka obličeje, se doporučuje aplikovat po koupeli nebo sprše. V této době se póry otevírají co nejvíce. Je nutné vydržet masku od 15 minut do půl hodiny, v závislosti na konkrétní směsi. Je povoleno používat masky každé 2-3 dny (podle stavu obličeje). Po opakování jedné procedury 10 až 15krát změňte směs masky, abyste se vyhnuli návykovému účinku.

aloe pro omlazení obličeje
 1. Ze šťávy z aloe. Sbírejte z aloe nejnižší listy a dejte do chladu alespoň na 10 dní, poté vymačkejte. Měli byste dostat asi 1 polévkovou lžíci léčivé šťávy. Smíchejte ji se lžící kvalitního olivového oleje a přidejte lžičku zvlhčovače, který odpovídá vašemu typu pokožky. Těsně před aplikací na obličej by měla být směs mírně zahřátá.
 2. Z jablek. Vezměte jedno středně sladké jablko a rozmixujte ho na jemném struhadle nebo v mixéru. Do vzniklého pyré přidejte lžíci předem rozpuštěného másla, jeden surový žloutek a lžičku tekutého medu. Maska je připravena.
 3. Mílovými kroky. Lžíci droždí rozpustíme v lžičce mléka ohřátého na pokojovou teplotu. Přidejte lžičku tekutého medu a lněného oleje. Můžete začít používat masku.
 4. Z listů jitrocele. Sbírejte čerstvé listy jitrocele a důkladně je nasekejte. Do lžíce drcených listů přidejte lžičku tekutého medu a podobný objem teplé pitné vody. Nyní můžete začít omlazovat.

Efekt omlazení obličeje doma

Výhody:

 • rovnoměrnost a hladkost struktury pokožky;
 • obnovení přirozené zdravé pleti;
 • vymizení jemných vrásek a redukce hlubokých;
 • jasnost a přizpůsobení oválu obličeje.

Neexistují žádné nevýhody.

Pokud máte individuální nesnášenlivost některých přísad používaných k přípravě masek, je lepší takové omlazovací postupy odmítnout. Neposkytnou očekávaný účinek, ale naopak - poškodí váš vzhled a zdraví.

Ice a shiatsu aktivně bojují proti stárnutí

obličejová masáž pro omlazení

Kůži můžete dlouhodobě udržet pevnou, když ji pravidelně potíráte malými kostkami ledu.

Je velmi dobré přidat nějaké bylinky do vody před zmrazením, pokud na ně samozřejmě nejste alergičtí. Pak získáte nejen omlazující, ale také hojivý účinek.

Chlad zlepšuje krevní oběh, v důsledku čehož je pokožka nasycena kyslíkem a živinami.

Masáž shiatsu, oblíbená v Japonsku, je jedinečným pomocníkem v boji proti stárnutí. Japonky to dělají každý den, aby zůstaly déle mladé. Technika této masáže je velmi jednoduchá. Proto je k dispozici každé moderní ženě, která chce doma omládnout.

Jaký je konečný výsledek

před a po omlazení obličeje doma

Bez ohledu na to, jaký způsob omlazení zvolíte: maska, bylinný obklad, led nebo masáž, efektu bude dosaženo pouze tehdy, budou -li procedury prováděny pravidelně.

Pokud provádíte postupy proti stárnutí chaoticky, když chcete, nemůžete čekat na výsledek. Krása nevyžaduje ani tolik oběti, o které se neustále píše, jako neustálou pozornost a péči.

Než se rozhodnete pro konkrétní omlazovací techniku, je vhodné se podívat na tematické video na internetu, abyste pochopili, který je lepší.

Doporučuje se také věnovat pozornost fotografiím před a po procedurách každé metody omlazení obličeje, které ženy zveřejňují na webu, aby se pochlubily získaným efektem. Důležité jsou také recenze a výsledky těch, kteří používají tu či onu techniku. S jejich pomocí můžete jasně definovat výhody a nevýhody každého postupu a také vzít v úvahu nuance, které se mohou objevit pouze v praxi.