Frakční omlazení. Co to je, recenze, výhody a nevýhody pro pokožku obličeje

Jedním z nejběžnějších kosmetických postupů pro eliminaci vrásek je frakční laserové omlazení.. . . Co to je a jaké recenze o něm zanechávají odborníci a klienti, kteří podstoupili zákrok, najdete níže.

Princip činnosti frakčního laseru

Frakční omlazení je moderní metoda, jak se zbavit známek stárnutí pokožky pomocí speciálního laseru. Účinnosti postupu je dosaženo díky zonálnímu účinku frakčního laseru na hluboké vrstvy pokožky, který spouští proces obnovy buněk a dále podporuje omlazení.

Omlazení obličeje pomocí laseru

Postupem času se kožní buňky přestávají obnovovat kvůli ztrátě schopnosti uzdravovat se. Ve výsledku se na horních vrstvách kůže vytvoří záhyby, objeví se pigmentace a ochablost.

Aby buňky znovu získaly schopnost regenerace, je nutné odstranit horní vrstvu mrtvých oblastí a aktivovat aktivitu těch buněk, které jsou hlubší.

To se provádí speciálním laserem, jehož paprsek je rozdělen na mnoho malých paprsků.

Laser, který vytváří síť na povrchu kůže, působí pouze na určité oblasti pokožky (mikrozóny). Ostatní buňky zůstávají nedotčené. Tyto paprsky spalují horní vrstvu epidermis, díky čemuž se živé buňky aktivují a začíná proces tvorby nových.

Laserová síť na povrchu kůže

Díky tomu je pokožka vyhlazena a vrásky, akné, jizvy a stařecké skvrny jsou méně patrné nebo úplně zmizí.

Druhy expozice fracselům: klasifikace

Navzdory skutečnosti, že pacienti předem vědí, jak se provádí částečné omlazení, co to je - recenze pacientů o postupu jsou vždy nejednoznačné. Je to do určité míry způsobeno různými typy postupů.Existují dvě metody provedení procedury: ablativní a neablativní.Způsob expozice pokožce je pro ně odlišný, proto bude výsledek jiný.

Ablativní metoda

Název tohoto typu postupu pochází od slovaablacecož znamená "vymazání". Při ablační metodě laser působí na epidermis (horní vrstvu kůže) a odstraňuje ji.Tato metoda je vhodná pouze k boji proti povrchovým projevům stárnutí pokožky:

 • první mimické vrásky;
 • strie na kůži;
 • ochablost;
 • rozšířené póry.

Výhodou techniky ablativního omlazení je, že účinek je okamžitě viditelný.

Tato metoda však nebude fungovat při řešení hluboce zakořeněných problémů. Nevýhodou lze také přičíst potřebu častého opakování postupu k udržení výsledků.

Neablativní metoda

Tato technika je účinnější pro hluboké vrásky a vážné změny kůže související s věkem, protože laserové působení proniká do hlubokých vrstev dermis bez narušení horních oblastí. To vede k aktivaci metabolických procesů a stimulaci syntézy kolagenu, čímž se zvyšuje růst nových kožních buněk.

Jinými slovy, neablativní metoda umožňuje omlazení těla zevnitř, v důsledku čehož má jeho působení dlouhodobý výsledek.

Fraxelův účinek na pokožku obličeje

Je důležité vědět! K dosažení vysoké účinnosti postupu se často používá kombinace dvou technik - ablativní a neablativní.

Tento přístup vám umožňuje omlazovat pokožku zevnitř i zvenčí a dlouhodobě opravit výsledek.

Jaká zařízení se používají

Různé kosmetologické kliniky používají pro částečné omlazení různé typy zařízení.

Osvědčily se díky snadné kontrole hloubky expozice paprsku a minimálnímu poškození kůže. V zásadě jsou všichni výrobci evropští, což potvrzuje vysoká kvalita technologie.

Indikace

Recenze frakčního omlazení lze nalézt různě, protože tento postup se používá pro různé indikace. A to naznačuje, že účinek na kůži a účinek bude u různých pacientů vždy jiný.V zásadě je však tato technika navržena tak, aby eliminovala následující problémy:

 • hluboké a jemné vrásky;
 • strie a ochablost;
 • pigmentace kůže;
 • papilomy;
 • pavoučí žíly;
 • bradavice;
 • jizvy, jizvy;
 • akné a po akné.

Optimální věk pro omlazení

Kurz frakčního omlazení je naprosto bezpečný, takže jej lze použít v jakémkoli věku. Častěji se však používá k odstranění kožních změn souvisejících s věkem, takže je nejvhodnější pro lidi starší 40 let.

Frakční omlazení obličeje

Tento postup se často používá u pacientů, kteří podstoupili chirurgické napnutí kůže nebo lipofilling.

Kontraindikace

Postup byste neměli provádět v následujících případech:

 • zánětlivé procesy v těle;
 • akné;
 • rakoviny;
 • herpes v procesu exacerbace;
 • některé druhy alergií;
 • infekční kožní onemocnění;
 • špatná srážlivost krve;
 • epilepsie;
 • cukrovka;
 • spálení sluncem získané v posledních 2-3 týdnech před zákrokem;
 • těhotenství a kojení.

Kromě uvedených kontraindikací mohou existovat jednotlivé případy, a proto je nutné před podstoupením postupu konzultovat s odborníkem.

Jaký je postup

Před zahájením procedury lékař diagnostikuje a může předepsat antivirové nebo imunostimulační léky.

V den techniky aplikuje kosmetička lokální anestetikum (krém, mast atd. ). Po chvíli, jak bude lék fungovat, se provede samotný postup - kosmetička používá laserové zařízení k ovlivnění určitých oblastí pokožky.

Procedura trvá přibližně 30-60 minut nebo více, v závislosti na laserové omlazovací technice a velikosti ošetřované oblasti.

Postup částečného omlazení

Po dokončení procedury odborník poučí o metodách další péče o ošetřenou pokožku.

Vzhledem k tomu, že částečné omlazení je méně traumatické, provádí se ambulantně.Po absolvování procedury může pacient okamžitě jít domů.

Jak bolestivý je postup částečného omlazení

Abyste pochopili, co je to částečné omlazení a jak bolestivé je, musíte to zkusit sami. Často na internetu existují recenze, že bolest byla mnohem silnější, než se očekávalo.

Ale každý má svůj vlastní práh bolesti, zejména na různých kosmetologických klinikách používá různé léky proti bolesti, jejichž reakce je u každého individuální.

Při výběru kliniky a specialisty je důležité předem zjistit, jaké léky proti bolesti používají, a zda existuje alergická reakce na toto činidlo.

Jaký efekt očekávat

Abychom pochopili, jak moc se vzhled mění s částečným omlazením, je nejlepší se podívat na fotografie pořízené pacienty před a po zákroku.

Účinek lze pozorovat již po první relaci: pokožka je hladší, svěžejší, jemné vrásky zmizí a velké se zmenší.

U žen s výraznou pigmentací související s věkem můžete zaznamenat výrazné zesvětlení pokožky a snížení stařeckých skvrn. Ovál obličeje získává rovnoměrný, napnutý vzhled.

Během prvního týdne budou oblasti kůže, kde byl zákrok proveden, zanícené. Mohou být pozorovány následující příznaky:

 1. Mírný pocit pálení. Objevuje se během prvních 2-3 hodin po zákroku. Snadno odstranitelné protizánětlivými látkami.
 2. Zarudnutí. Trvá to 1-2 dny.
 3. Odlupování. Objevuje se druhý den po zákroku a trvá 4-5 dní.

Frakční omlazení obličeje: fotografie před a po

Výsledek omlazení obličeje pomocí frakčního laseruPřed a po částečném omlazeníPokožka obličeje před a po částečné expozici

Možné komplikace a důsledky

Při dodržení všech bezpečnostních pravidel během postupu nedochází k nepředvídatelným následkům. Pokud se však práce ujal neprofesionál, mohou nastat komplikace.S následujícími příznaky byste se měli okamžitě poradit s lékařem:

 1. Těžký otok.
 2. Zarudnutí nezmizí.
 3. Nesnesitelné bolestivé pocity.
 4. Rehabilitační proces trvá déle než dva týdny.
 5. Objevily se nežádoucí důsledky - jizvy, akné, stařecké skvrny.

Jak se vyhnout komplikacím

Aby se zabránilo komplikacím, je nutné dodržovat všechny postupy péče o pleť předepsané kosmetičkou během období zotavení a před zákrokem. Je nemožné skrýt nemoci, pro které mohou existovat kontraindikace od lékaře.

Poznámka!

Výběr dobrého specialisty je klíčem k úspěšnému částečnému omlazení.

Během období zotavení pokožky, které trvá 5-7 dní, nemůžete používat kosmetiku a čistit pokožku peelingem a peelingem.

Po ošetření pokožky laserem byste se měli po určitou dobu zdržet přímého slunečního záření na ošetřované oblasti. Nejoptimálnějším obdobím pro provádění této techniky je tedy podzim-zima, kdy je pozorována nízká sluneční aktivita.

Další podmínkou je dodržení intervalu mezi výkony, který je 1, 5–2 měsíce, tzn. během období podzim-zima lze provést pouze 2–3 procedury.

Recenze lékařů o postupu

Frakční omlazení je velmi účinná a cenově dostupná metoda, která vám umožní rychle dát pokožku do pořádku, což lze pozorovat v recenzích lékařů. Tato metoda od nich získala spoustu pozitivní zpětné vazby. Věří, že částečné omlazení je skutečně schopné odstranit vrásky a pigmentaci a dát pokožce svěží a zdravý vzhled.

Podle doporučení lékařů je pro trvalý účinek omlazení a úplné odstranění stařeckých skvrn a dalších nedokonalostí pokožky nutné podstoupit kurzové omlazení.

Rehabilitace po expozici frakčním laserem

Doba zotavení závisí na zvolené metodě a trvá v průměru 1–2 týdny. Prvních několik dní probíhají aktivní procesy hojení pokožky. V tuto chvíli by svědění a zarudnutí měly zmizet. Na pokožce se vytvoří kůra, která při správné péči do týdne zmizí.

Pozornost!K normálnímu životnímu stylu se můžete vrátit po 7 dnech po uzdravení pokožky!

Po 3 týdnech vypadá pokožka zcela zdravě, dobře upravená a hladká. Jeho barva se stává světlejší než před zákrokem. Pigmentované skvrny jsou také zesvětleny nebo zmenšeny.

Výsledek laserového omlazení

Potřeba dalších postupů by měla být projednána s odborníkem. Zpravidla se však pro účinnost provádí 2–6 postupů.

Jak se starat o pokožku po zákroku

Péče o pokožku během období její rehabilitace je jednoduchá, ale je důležité dodržovat všechny pokyny kosmetičky:

 1. Aby bylo zotavení rychlejší, používají se zvlhčovací a protizánětlivé masti. V prvních několika dnech musíte krém používat každou hodinu. Časem se interval zmenšuje.
 2. Krusty, které se tvoří na mokrých místech, nelze násilně odstranit. To ohrožuje infekci tkání a dokonce i zjizvení.
 3. Výsledné svědění doprovázející hojení by mělo být ignorováno, aby nedošlo k infikování infekce.
 4. Je nutné spát a dát hlavě nejvyšší možnou polohu, aby se zabránilo vzniku otoku.
 5. Antibiotika je možné užívat první týden po zákroku na doporučení lékaře.
 6. První týden, když jdete ven, musíte nosit lékařskou masku.
 7. Ke zvlhčení pokožky se aplikují obklady s octovým roztokem.
 8. Používají krémy s UV filtry.
 9. Pro urychlení rehabilitačního procesu jsou předepsány gely s přítomností fibroblastů. Pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo náchylnost k alergiím, mohou vám být předepsány další léky.
 10. První 3 týdny nepoužívejte abrazivní kosmetiku a čisticí masky, protože nová pokožka je velmi tenká a zranitelná.
 11. Dekorativní kosmetiku lze použít pouze týden po zákroku, kdy kůra úplně zmizela.

Obecně je doba specifické péče o pleť doporučená po expozici frakčním laserem 1 měsíc.

Náklady

Při hodnocení takového omlazení se často můžete setkat s otázkou ceny zákroku. Nelze předem říci, kolik to bude stát, protože náklady jsou ovlivněny: typem částečného nárazu, povrchovou plochou, kterou je třeba zpracovat, a povahou problému.

Rovněž stojí za zvážení oblast ošetřené oblasti pokožky.

Je třeba mít na paměti, že pro dosažení maximálního účinku je nutné absolvovat kurz skládající se z několika sezení.

Nevýhody a škody

Na každém webu kosmetologických klinik jsou pro reklamní účely uváděny pouze pozitivní vlastnosti částečného omlazení, ale negativní aspekty procesu jsou tiché.Vzhledem k četným recenzím žen, které testovaly metodu na sobě, můžeme zdůraznit některé z nevýhod tohoto systému:

 1. Proces obnovy trvá déle, než je uvedeno.
 2. Alergici musí vědět, že pravděpodobnost alergické reakce je velmi vysoká.
 3. Kůže je mnohem červenější než reklamní fotografie webových stránek.
 4. Omlazení je neúčinné. Opuch na obličeji a vaky pod očima po proceduře dávají ještě větší věk.
 5. Vrásky se nezmenšují. Při léčbě účinků akné a pigmentace existuje účinek, ale neodstraňuje vrásky.
 6. Drahý. Z jednoho sezení má malý smysl, je nutné absolvovat kurz. Ale protože cena je velmi vysoká, vícenásobné relace jsou velmi drahé.

Jak často by se mělo provádět částečné omlazení?

Metoda frakčního laserového omlazení je málo traumatizující a pokožka, která podstoupila laserové ošetření, se rychle obnoví. A zonální účinek paprsků na kůži a regulace hloubky průniku vln vám umožní dosáhnout největšího pozitivního účinku.

Tato metoda spouští přirozené regenerační procesy v těle, takže si výsledek můžete užít po dlouhou dobu.

Pozitivní účinek částečného omlazení

Když se spojí dva typy frakčního omlazení, pozitivní účinek přetrvává po dlouhou dobu, někdy až 2–3 roky.To naznačuje, že k udržení tónu pleti bude třeba takový postup provádět méně často. Z recenzí kvalifikovaných odborníků vyplývá, že udržování zdravého životního stylu významně zlepšuje vzhled a prodlužuje mládí.