Všechny způsoby, jak se zbavit vrásek kolem očí

Vrásky kolem očí jsou normální součástí dospívání. Kůže v této oblasti je tenká a pohyby obličeje jsou velmi aktivní. Ve věku 25 let tedy muži a ženy začínají vidět tenké čáry z vnějších koutků očí - „vrány". Pokud je vaším cílem zbavit se jich, níže vám ukážeme, jak na to.

Biorevitalizace a mezoterapie

Tyto postupy jsou vhodné nejen k odstranění vrásek kolem očí, ale také k jejich prevenci. Pomocí injekcí s kyselinou hyaluronovou nebo vitamínových koktejlů vrátíme pokožku do mladistvého stavu zevnitř. Užitečné látky stimulují produkci elastinu a kolagenu (právě tyto proteiny jsou odpovědné za jeho hustotu, hladkost a mladistvost). V důsledku procedur budou vrásky vyplněny novými buňkami, pokožka bude zvlhčena a pružná.

výsledek omlazení pokožky kolem očí

Botuloterapie

Jakékoli expresivní vrásky lze odstranit pomocí botulotoxinových přípravků. V oblasti očí se obvykle používá Botox nebo Dysport. V případě Dysportu bude zapotřebí asi 40 jednotek léku, pokud se použije Botox, pak stačí 10-12 jednotek.

Výrazné vrásky se tvoří, když jsou svaly odpovědné za výraz obličeje neustále v dobré kondici a neuvolňují se. Pokud máte vrásky kolem očí, gratulujeme! To znamená, že se hodně usmíváte. Injekce botoxu uvolňují svalové napětí, které se v průběhu let budovalo. Týden po zákroku se svaly uvolní, křeče zmizí, pokožka se narovná, vrásky zmizí. Účinek bude trvat přibližně šest měsíců.

Frakční laserové omlazení

Frakční omlazení je, když pokožka není ošetřena pevným laserovým paprskem, ale mikroskopickými proudy se stovkami paprsků tenčích než lidský vlas. Je to bezpečnější, efektivnější a méně traumatizující. Pod vlivem tepla z laserového záření se ničí starý vadný kolagen, tmavý pigment a další známky stárnutí pokožky. Pleť se zpevní a vyhladí vrásky. Pokud ošetřujete celou oblast kolem očí frakčním laserem, horní víčko se také mírně utáhne a oblast pod očima se rozjasní.

Není nutná dlouhodobá rehabilitace: poprvé po broušení dojde k zarudnutí a otoku. Leštící efekt vás potěší asi rok.

Obrysový plast

Ano, takové jemné vrásky jsou také vyplněny výplněmi. Potřebujete pouze speciální sypké přípravky a dovednost kosmetologa vstříknout výplně technikou blanšírování. Podstatou této techniky je povrchové vstřikování výplně po celé délce vrásek. V takovém případě bude výsledek zřejmý ihned po zákroku, vrásky se okamžitě vyhladí. Účinek bude trvat 7-12 měsíců.

Mesothreads

Pokud se kromě vraních nohou obáváte o celkovou ztrátu tónu v oblasti kolem očí, můžete zvážit možnost mezothreadů. Kosmetička nastaví nitě tak, aby se v důsledku toho narovnaly vrásky, vaky a záhyby pod očima zmizí, převislé víčko se napne.

Mesothreads jsou tenká vlákna vyrobená ze samoabsorpčního přírodního polymeru, polydioxanonu. Tento materiál nezpůsobuje alergie: byl dlouho používán jako šicí materiál v chirurgii. Taková vlákna se rozpouštějí za 5-7 měsíců a postupně se rozpadají na oxid uhličitý a vodu. Během této doby jsou mezonity zarostlé přírodním kolagenem a elastinem, které tvoří novou kostru kůže. Tento rám vydrží několik let, než se látky začnou roztahovat a opět padat.